דווקא עכשיו, בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות: טיילת הנוף הארוכה ביותר בצפון נחנכה בנוף הגליל

בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף הכי ארוכה בצפון בהשקעה של למעלה מ-20 מיליון שקלים. הטיילת הוכשרה בשנה וחצי האחרונות על ידי קרן קימת לישראל בשיתוף עיריית נוף הגליל.

בשורה מצוינת למטיילים, לצועדים, לרוכבי האופניים, חובבי הכושר והטבע: ב 21/6 נפתחה טיילת נוף חדשה בנוף הגליל, הכי ארוכה בצפון. אורכה של הטיילת 7 קילומטרים והיא כוללת מסלול צעידה ורכיבה על אופניים במעלה יער צ'רצ'יל של קק"ל.

הכשרת הטיילת, פרי יוזמה משותפת של קרן קימת לישראל ועיריית נוף הגליל, בוצעה בשנה וחצי האחרונות. הטיילת המרהיבה ביופייה, במעלה יער צ'רצ'יל המשקיף לנוף שדות העמק והר התבור, נועדה לייצר מסלולי הליכה ורכיבה מונגשים ורחבים הן למטיילים  והן לרוכבי האופניים באופן בטוח ורציף להנאת מטיילים מקרב תושבי נוף הגליל וכלל אזרחי ישראל. 

קרן קימת לישראל מדגישה כי דווקא בתקופה מורכבת זו, בה ההתמודדות עם נזקי המלחמה הקשים הכוללים שריפות רבות ביערות ובאתרי הטבע בכל רחבי הצפון, ישנה חשיבות רבה אף יותר לפתיחת ריאה ירוקה באזור, שכן למרות השטחים העצומים שהפכו מפויחים עקב הדליקות שפרצו משיגורי הטילים מלבנון, קק"ל נחושה להמשיך  לפתח ולעודד נטיעת יערות נוספים ומסלולי טיולים חדשים בחיק הטבע. 

נקודת הכניסה לטיילת מתחילה בסמוך לשכונת זאב בנוף הגליל. בכניסה הוכשר חניון רחב הכולל עשרות שטחי חניה מוסדרים. "באי הטיילת ייהנו ללא רק מהנוף המדהים אלא גם מצמחייה מגוונת המשתרעת על פני 25 אלף דונם" הסביר מנהל הפרויקט מטעם העירייה, מורן קלנדרו וציין כי שני מסלולי אספלט הוכשרו בטיילת: מסלול צעידה ברוחב של 2 מטרים ומסלול רכיבה על אופניים ברוחב 6 מטרים. עלות ההקמה נאמדת בלמעלה מ-20 מיליון שקלים.

שלי בן ישי, מנהל מרחב צפון בקק"ל: "מדובר בטיילת יוצאת דופן עם נוף מרהיב בלב היער המוריק. הטיילת שוכנת בין תל כסולות להר דבורה ביער צ'רצ'יל. הטיילת עצמה משתרעת באורך של כ-7 ק״מ. אחד המאפיינים המרתקים ביותר של הטיילת הזו הוא הנוף עוצר הנשימה לאורך כל השביל עם שלווה מיוחדת ויופי של הטבע התופס את מרכז הבמה. כל זאת למען תושבי הסביבה בפרט וציבור המטיילים הרחב ככלל. אנו מזמינים אתכם לבוא וליהנות".

ראש העיר, רונן פלוט שיזם את הפרויקט הודה לקרן קימת לישראל על ההירתמות לביצוע המורכב באופן מעורר השראה :"הטיילת החדשה היא אוצר טבע בכל זמן ובעיקר בימים אלה. זהו מקום שבו ניתן לנשום אוויר נקי, להתנתק מעט מהחדשות ורק ליהנות מציוץ הציפורים, מהנוף המשגע וגם לעשות כושר בצעידה לאורכה של טיילת הנוף הארוכה והיפה בצפון, מונגשת, מרווחת ובטיחותית" ראש העיר פלוט ציין כי לאורך הטיילת הוכשרו תצפיות נוף עם ספסלי ישיבה וכן שוקם מתחם האנדרטה לנופלים שעמד בכניסה ליער.