כל העולם כולו: קק"ל מחזקת את שיתוף הפעולה עם מדינות העולם

מאות מחנכות ומחנכים מבתי ספר ברחבי העולם הגיעו לסמינר מחנכים במטרה להשפיע על דור העתיד, לחזק את הזהות היהודית והציונית ולהנחיל ערכים של מורשת ואהבת הסביבה. סמינר המחנכים של קק"ל הפך בשנים האחרונות למסורת שצוברת תאוצה גדולה, והשנה לנוכח מלחמת 'חרבות ברזל', והאנטישמיות הגוברת בעולם, מקבל חשיבות עליונה.

במסגרת סמינר המחנכים, הגיעו לארץ כ-150 מורים מכל רחבי העולם: ארצות הברית, קנדה, ברזיל, ארגנטינה, אורוגוואי, פרגוואי, גואטמלה, מקסיקו, קוסטה ריקה, רומניה, אוקראינה, מולדובה, אסטוניה, בולגריה, טורקיה ודרום אפריקה. המחנכים הגיעו על מנת להכיר את ישראל דרך נקודת המבט של קק"ל. במשך שמונה ימים המחנכים יטיילו ויסיירו לאורך כל המדינה, מצפון ועד דרום בין היתר באתרי טבע ומורשת, יקיימו מפגשים עם אנשי חינוך וגורמים צבאיים, ויקבלו הרצאות והכשרות חינוכיות בנושאים שונים: ערכי קק"ל, ישראל, טכנולוגיה, אקולוגיה וקיימות.

הסמינר מתקיים במטרה להעצים ולהשפיע על דור העתיד של המנהיגים וליצור שיתופי פעולה בין קק"ל למורים ברחבי העולם. עם חזרתם לארצות המוצא הם הופכים להיות נאמני קק"ל, ושם הם מחזקים את הזהות היהודית והציונית ומנחילים ערכים של מורשת ואהבת הסביבה. הגעתם של נציגים מטורקיה ודרום אפריקה מהווים תפנית, על רקע היחסים הרעועים עם המדינות מאז תחילת מלחמת "חרבות ברזל", ועדיין מתקיים בכל זאת שיתוף פעולה חינוכי ואמיתי. בנוסף, הגעתם של נציגים מאוקראינה מחזקת את שותפות הגורל בין המדינות, שכן מתקיימת בינם לבין רוסיה מלחמת ממושכת ומשמעותית. הסמינר הוא אירוע שיא בפעילות המשותפת של הארגון עם המחנכים בתפוצות לאורך השנה.

יו״ר קק״ל יפעת עובדיה לוסקי: ״בשנים האחרונות הסמינר הזה הפך למסורת בקק"ל והשנה יש לו חשיבות גדולה עוד יותר כיוון שעוברת עלינו שנה קשה של מלחמה כאן בישראל. מלחמה על עצמאותנו שגובה מאיתנו מחירים כבדים. הנוכחות כאן של המורים מרחבי העולם משמעותית וחשובה עבורנו ומחברת בין יהדות התפוצות לישראל. באמצעות משתתפי הסמינר אנו שולחים גם חיבוק וחיזוק הדדי לאחינו שבתפוצות שלצערנו סובלים מגל עכור של אנטישמיות ושנאת ישראל בכל רחבי העולם. בכוחות משותפים נוכל להתגבר על האתגרים כאן ובכל הקהילות היהודיות  ברחבי העולם״.
 
שר שלום ג'רבי, מנהל חטיבת חינוך וקהילה בקק"ל: ''כחלק מעשייתנו לחיזוק הקשר בין הקהילות היהודיות בעולם למדינת ישראל ולעם היהודי, אנו מקיימים את הסמינר, בו המחנכים מרחבי העולם מתחברים לארץ 'דרך הרגליים'', חווים ומרגישים את האווירה בישראל בימים מיוחדים אלו של מלחמה ארוכה, המגלה גבורה ואחדות בעם, ומקבלים ארגז כלים עשיר ומגוון לחיבור הצעירים לעם ולארץ ואף להתמודדות מול האנטישמיות שגואה ברחובות. מודה למחנכים על עבודת הקודש למען דור העתיד של העם היהודי''.

צילום: באדיבות קק"ל