אומרים שהיה פה שמח לפני שנולדתי - לכבוד יום העצמאות ה-76: קק"ל חושפת תמונות ארכיון נדירות

תלמידי ישיבות באימון נשק לקראת יציאה לקרב, מצעד ראווה של טנקים ברחובות ירושלים וחגיגות יום העצמאות בעיר תל אביב. לכבוד יום העצמאות ה-76 , ארכיון קרן קימת לישראל מציג לראשונה תמונות ארכיון נדירות מהשנים הראשונות של המדינה

בזמן מלחמה מורכבת בו אנו שוב נאבקים על קיומנו: קק"ל חושפת תמונות ארכיון נדירות מתקופת קום המדינה ומ-שוחות הקרבות. בצל המאבק המתמשך בישראל סביב חוק הגיוס, קק"ל חושפת תמונות ארכיון נדירות של תלמידי הישיבות בזמן מטווחים במסגרת מלחמת העצמאות (1948).

בצל הדיונים על אופן החגיגות של יום העצמאות בזמן 'מלחמת חרבות ברזל', קק"ל חושפת תמונות מחגיגות יום העצמאות הראשון שכלל מצעד של טנקים ברחבי ירושלים ושל חיילות וחיילים ברחובות העיר.

אפרת סיני, מנהלת תחום ארכיונים בקק"ל: "אנו שמחים להציג בערב יום העצמאות ה-76 תמונות ארכיון המספרות את סיפורה של ישראל ושל הקרן הקיימת לישראל, ומציגות את האחדות בתוך העם לה אנו זקוקים במיוחד כעת. התמונות הללו מעידות שגם ברגעים מורכבים של לחימה, עם ישראל בלתי מנוצח כאשר הוא מאוחד. אנו בקקל מייחלים לחזרתם המהירה של  החטופים ומאחלים לכל עם ישראל חג עצמאות שמח".