ברכת יו"ר דירקטוריון קק"ל לט"ו בשבט

בברכתו לידי די קק"ל ואוהבי הטבע והארץ לכבוד ט"ו בשבט, מתייחס יו"ר דירקטוריון קק"ל אברהם דובדבני (דובדב) לקשר שבין האילן והאדם ולמשמעויות החג בשנה שבה אנו מציינים 120 שנה לקק"ל.

נוטעים תקווה לעתיד - נטיעות מקוונות

נוטעים תקווה לעתיד - נטיעות מקוונות

לכבוד ט"ו בשבט תשפ"א יזמה קרן קימת לישראל מבצע נטיעות מקוונות בשיתוף הציבור. אתם מוזמנים לתרום לנטיעת עץ בסכום סמלי של ח"י (18) ₪ בלבד, במקום 36 ש"ח במהלך השנה. הנטיעה תוקדש השנה לשיקום יער נוף הגליל (מורדות נצרת) שחלקו הגדול עלה באש בשריפה בחודש אוקטובר 2020, ולסיוע לקק"ל בפעילותה למען הסביבה ושיפור איכות החיים בישראל.  המבצע יתקיים בין ה-3 בינואר ל-4 בפברואר 2021.

תחרות בחירת העץ הלאומי

תחרות בחירת העץ הלאומי

מאז היווסדה נטעה קק"ל ברחבי המדינה כ-250 מיליון עצים שהפכו חלק בלתי נפרד מהנוף הישראלי.  לרגל חגיגות ה-120 לקרן קימת לישראל, אתם מוזמנים להשתתף ב"תחרותהעץ הלאומי" ולבחור את העץ שלדעתכם מיצג את מדינת ישראל בצורה הטובה ביותר.

אירועים וחלוקת שתילים

אירועים וחלוקת שתילים

כמיטב המסורת קק"ל מזמינה את הציבור לקחת חלק בנטיעות ט"ו בשבט, והשנה אתם מוזמנים גם לחגוג איתה 120 שנה להיווסדה באירועים ובחגיגות במשתלות ברחבי הארץ. כל הפעילויות יתקיימו לפי הנחיות משרד הבריאות וההשתתפות בהן היא בהרשמה מראש בלבד.

ט"ו בשבט במסורת היהודית והקשר לקק"ל

ט"ו בשבט במסורת היהודית והקשר לקק"ל

את נטיעות עצים בט"ו בשבט, המצטיירות בעיני רבים כמנהג מקובל מדורי דורות, חידשו למעשה החוקר וההיסטוריון זאב יעבץ ותלמידיו במושבה זכרון יעקב ב-1890,  והסתדרות המורים וקק"ל מיסדו אותן ב-1908 כדי לשתף את הילדים הלכה למעשה בפיתוח הארץ ובשיפור נופה. מאז הפכה מסורת הנטיעות שטופחה על ידי קק"ל למאפיין מרכזי של ט"ו בשבט לצד מאפייניו היהודיים המסורתיים.

סדר ט"ו בשבט

סדר ט"ו בשבט

כיצד עורכים סדר ט"ו בשבט? קק"ל מגישה לכם מספר אפשרויות לערוך סדר ט"ו בשבט חגיגי ושמח  - בעזרת מצגת, עם שירון, עם חוברת מקוונת - בשילוב שירי ארץ ישראל, פסוקים מהמקורות על עצים ומנהגי החג וסרטונים ברוח החג

 

תפילת הנוטעים

תפילת הנוטעים

את המעמד המיוחד של נטיעת עץ ניתן ללוות בתפילת הנוטעים, שחוברה  במיוחד עבור רגע מרגש זה.  התפילה נאמרת בטקסי הנטיעות של קק"ל לאורך השנה כולה ובט"ו בשבט

 

כרזות ט"ו בשבט בהווה ובעבר

כרזות ט"ו בשבט בהווה ובעבר

אתם מוזמנים ליהנות מהכרזה בסימן "רואים רחוק - נוטעים ירוק" שהכנו לכבוד ט"ו בשבט 2020. השנה ביקשנו להדגיש את פעילותה הירוקה של קק"ל, תוך חיבור לממאבק העולמי למען איכות הסביבה המתנהל בימים אלה. הכרזה מתארת ספר פתוח שממנו צומחים עצים, ולצדו משפחה נוטעת. הספר שבין דפיו נכתב העתיד מבטא את חזונה של קק"ל, שבמרכזו עולם ירוק ואקולוגי יותר

הצעות לפעילויות לילדים ונוער

הצעות לפעילויות לילדים ונוער

החטיבה לחינוך ולקהילה שמחה להזמין אתכם ליהנות ממגוון הצעות לפעילויות מקוונות, משחקים, חידונים, מצגות וכתבות שיהפכו את ט"ו בשבט ל"חג קק"ל שמח" גם בתקופת הקורונה.  כמו כן גם המורים והמדריכים ימצאו כאן רעיונות להפעלות מתאימות לחג

סיפורו של שתיל - סרטון וידאו

סיפורו של שתיל - סרטון וידאו

רוב היערות בישראל ניטעו על ידי האדם.  במסגרת מפעל הייעור של קק"ל שאין לו אח ורע בעולם ניטעו עד כה למעלה מ-240 מיליון עצים! כיצד נוטעים יער? מהיכן מגיעים העצים? כיצד מגדלים את השתילים?  צפו בסרטון.