קק"ל בשנת השמיטה

שנת השמיטה תשפ"ב תחל בראש השנה, א' בתשרי, 7 בספטמבר 2021. כנהוג מידי שנת שמיטה שחלה אחת לשבע שנים, גם השנה קק"ל מקיימת בכל השטחים שבאחריותה את מצוות השמיטה בהתאם להוראות הרבנות הראשית לישראל.

 • מהי שמיטה

  מהי שמיטה? מה עניינה לימינו? ובאיזה אופן מדינת ישראל המודרנית, כמו יהדות התפוצות, בראשיתו של האלף השלישי לספירה הנוצרית, יוצרות עניין ומשמעות חיה ואקטואלית עם מובנו הממשי של צו זה של התורה?
  מידע נוסף
 • הנחיות הרבנות לשנת השמיטה בקק"ל

  קק"ל מחויבת לקיים את מצוות השמיטה בכל השטחים שבאחריותה, בהתאם להוראות הרבנות הראשית. הנחיות אלה מקיפות נושאים כגון נטיעות, טיפול ביערות, משתלות, מסיק זיתים, בוסתנים, העתקת אילנות ועוד.
  מידע נוסף
 • שומרים על היער גם בשנת שמיטה

  בשנת השמיטה הקרובה אמנם לא ייערכו נטיעות בט"ו בשבט, אבל ליערני קק"ל ממש לא תיחסר תעסוקה. יערן קק"ל ומנהל מדור זרעים ומשתלות חגי יבלוביץ' מסביר איך מיושמת מצוות השמיטה בשטח, ביערות ובמשתלות קק"ל.
  מידע נוסף
 • משתלות קק"ל - הכנות לשנת השמיטה

  בשלוש משתלות קק"ל, בצפון, במרכז ובדרום, השלימו את ההיערכות לשנת השמיטה ויקיימו את מצוות השמיטה כהלכתה. הזריעה נעשית בחללים סגורים והנבטים הצעירים נשמרים בחממה ובה מצע מנותק, שאינו נוגע באדמה. במסגרת שנת השמיטה יינתן במשתלות דגש מיוחד לפעילות חינוכית.
  מידע נוסף
 • שעשועי שמיטה

  ב"חלון ירוק" - אתר קק"ל לצעירים מציע מבחר משחקים וחידונים מקוונים בנושא שנת השמיטה והחיבור לאדמה ולסביבה, לצד מידע על השנה המיוחדת ופעולות קק"ל בה.
  מידע נוסף