מאוסטרליה עד מקסיקו: מתמודדי חידון התנ"ך העולמי הגיעו למחנה הכנה מיוחד של קק"ל

מחנה חידון התנ"ך העולמי התקיים במרכז שדה ויער קק״ל בנס הרים, זו השנה ה-61.

השנה, למרות המציאות הביטחונית המאתגרת עקב מלחמת חרבות ברזל, הגיעו לארץ 29 מתמודדים ממדינות שונות: ארה"ב, קנדה, אוסטרליה, בריטניה, ברזיל, מקסיקו, צ'ילה, ונצואלה, שוויץ, צרפת, גרמניה, ארגנטינה, דרום אפריקה ופנמה, לצד 4 מתמודדים מישראל. המתמודדת הצעירה ביותר בת 14 בלבד וטסה לבדה במשך 33 שעות ממלבורן שבאוסטרליה.

צוותי החינוך במרכז השדה נס הרים של קרן קימת לישראל קיבלו בשמחה את הנערות והנערים למחנה השנתי, שמתקיים בששת הימים שלפני החידון. מטרת המחנה היא לגבש את המתמודדים, להכין אותם ולהרגיע אותם לפני התחרות שאליה הם התכוננו כל השנה. למרות שחלק מהמתחרים הגיעו לפנות בוקר הם לא ויתרו על טיול ראשון משותף עם חבריהם. במרכז השדה המשתתפים עוברים פעילויות מיוחדות כמו O.D.T ופעילויות של מחלקת העצמת הזהות היהודית בחטיבה לחינוך יהודי.

יו"ר קק"ל, יפעת עובדיה-לוסקי ששופטת בחידון: "אנו מברכים את משתתפי חידון התנ"ך העולמי שהגיעו לישראל מכל קצוות תבל להשתתף בחידון המסורתי. הגעה לישראל בתקופה ביטחונית ומדינית לא פשוטה זו, אינה דבר מובן מאליו ואנחנו מצדיעים לבני הנוער שלא ויתרו על השתתפותם. המחנה השנתי בנס הרים מכין ומגבש את המתמודדים סביב ערכי חינוך יהודי ציוני ובראשם אהבת הארץ וחיזוק הזהות היהודית, תוך יצירת חברויות חוצות יבשות שנמשכות לשנים רבות. אני מאחלת בהצלחה רבה לכל המשתתפים".