מסיכה משומשת? עציץ חדש!

זורקים לפח לפחות מסיכה אחת ביום בימי הקורנה? למה שלא תעשו איתה משהו נחמד? במקום לזרוק – עשו בה שימוש חוזר והפכו אותה למכל שתילה. קבלו את הרעיון המדליק ואת היוזם שלו – פבלו צ'רקסקי, מנהל משתלת קק"ל
בכל יום, כשפבלו צ'רקסקי, מנהל משתלת גילת של קק"ל שבנגב המערבי, שם את המסיכה החד פעמית המשומשת שלו בצד, לא הניחה לו המחשבה שבטוח אפשר למצוא לה שימוש חוזר, וכמי שכל חייו מתנהלים סביב המשתלה, היה זה אך טבעי שהוא יחפש את התשובה קרוב... וכך הפכו המסיכות המשומשות לכלי גידול לצמחים, שיכולים להחליף את העציצים הקנויים. ועכשיו הוא מעביר את התורה אלינו.
 
אז מה אפשר לשתול בעציצי המסכות של פבלו? צמחי תבלין, כמו נענע וריחן, שתילי עצים קטנים, סוקולנטים, נבטים (של רוקט ואחרים), פטרוזיליה, שמיר, פקעות של נוריות או כלניות, וכל מה שיכול להצליח לפרוח ולשמש אתכם וגם להיות יציב במכל כזה (לא שתילים גבוהים מדי או כאלה שדורשים קרקע עמוקה).
מסיכה שהפכה לעציץ. צילום: פבלו צ'רקסקי, קק"ל

צפו: ההסבר של פבלו ככה תהפכו את המסיכה המשומשת שלכם לכלי לשתילה

 

ואלה ההוראות:

  • נקו או חטאו את המסיכה – שטפו אותה במים עם קצת סבון, או חטאו באלכוהול ולאחר מכן שטפו במים נקיים.
  • קשרו את הצדדים – אפשר גם להוסיף הידוק עם סיכות בפינות, או לתפור קלות את הצדדים. אפשר גם להניח בצדדים אבן שתייצב את העציץ שלכם.
  • מלאו בנדיבות את הכלי שיצרתם בתערובת שתילה.
  • זרעו או שתלו את הנבט או הצמח.
  • הניחו את העציץ על משטח בעל שוליים מעט גבוהים, כך שאפשר יהיה להוסיף לו מים עד לגובה של 2-1 ס"מ.
  • השקו את הצמח השקיה ראשונה – חשוב שהיא תיעשה מלמעלה. יתר ההשקיות יכולות להתבצע דרך התחתית. חשוב לשים מתחת קערית או תחתית ולוודא שלא מצטברים מים עומדים.

בהצלחה!

לא שתילים גבוהים מדי. צילום: פבלו צ'קרסקי, קק"ל