ארגון עובדי קק"ל משמח את הקהילה

מבוא

העובדים עם המתנות וקרוון האהבה. צילום: איציק פלאצ'י, קק"ל
מאת: מערכת חלון ירוק
16.7.2020
אנשי ארגון העובדים הארצי של קק"ל, יחד עם העובדים, לא שוקטים נוכח המציאות הקשה שנכפתה על חלקים מהאוכלוסייה בעת האחרונה, והם חורשים את מדינת ישראל לאורכה ולרוחבה ומסייעים לאוכלוסיות מיוחדות
בימים מורכבים אלה, כשבכל הארץ מתמודדים עם נזקי מגפת הקורונה, הפיזיים, החברתיים והכלכליים, מקפיד ארגון העובדים של קק"ל להמשיך בעשייה שלו למען הקהילה והחברה ולתרום סלי מזון, פירות, עציצים, ספרים, גלידות וחיוכים כדי לשמח אוכלוסיות מוחלשות בחברה.
 
ועד עובדי קק"ל, שמייצג את העובדים, חרת על דגלו לעשות טוב לקהילה בכללותה, בעבר הוא עשה זאת בחגים למען אוכלוסיות נזקקות ומוחלשות או בתרומה על בסיס פנייה אישית, אך כעת, בעקבות מציאות הקורונה שנכפתה עלינו, נרתם שוב ובכוחות מתוגברים למשימה חשובה שמחבקת קהילות ואוכלוסיות בחברה ותורמת להן.

מתנות משמחות והרבה אהבה

בעזרת מתנדבים מקק"ל ותורמים נוספים, ובליווי קרון מיוחד ממותג אהבה וקק"ל, נוסעים נציגי קק"ל בכל רחבי הארץ לשמח את הקהילה, ופוגשים קשישים, נזקקים ואנשים מאוכלוסיות מיוחדות שנדחקים עוד ועוד לשוליים ומעניקים להם מתנות משמחות – עציצים, ספרי עיון וקריאה, פירות, סלי מזון, שמן זית ועוד. ואפילו חיילי צה"ל, שנמצאים בדרכים ובמחסומים, מצ'ופרים ונהנים בימים חמים ומורכבים אלה מהפתעות משמחות כמו ארטיקים וגלידות.

"אנו נמדדים כארגון עובדים חברתי, שמסתכל מעבר למקום העבודה שלו ולצרכים שלו, שלוקח פסק זמן מהעשייה המקומית והדאגה לתנאי העובדים ומסתכל בראייה רחבה יותר על כל האוכלוסייה ועל אלו שזקוקים בימים אלה יותר מתמיד לחום ויחס", מספר ישראל גולדשטיין, יו"ר ועד עובדי קק"ל ."כארגון כזה התחלנו מיזם שיימשך ימים רבים, שבמהלכו אנשי ארגון העובדים הארצי, יחד עם עובדי קק"ל, חורשים את מדינת ישראל לאורכה ולרוחבה ומסייעים לאוכלוסיות מיוחדות, ומשמחים קשישים הנמצאים כבר זמן רב בנתק ממשפחתם ובעצם בבידוד מתמשך. כל העובדים נרתמו בהתנדבות ומכל הלב לעבודה והם גם יוצאים עם סיפוק גדול בסיום כל יום כזה. העובדים נתרמים מההתנדבות לא פחות ומצפים לשמח עוד ועוד קהילות ומתרגשים לקראת היום הבא".
גם חיילי צה"ל נהנו מצ'ופרים. צילום: איציק פלאצ'י, קק"ל

"מה שקק"ל עושים, זה לא מובן מאליו"

השבוע הגיעו המתנדבים והקרון לבקר את הקשישים במספר בתי אבות, בהם גני אורה, פנינת שלושת האבות בתלפיות, גולדן היל – דיור מוגן, איגוד בתי אבות ודיור מוגן א.ב.א. ובין היתר נתנו להם גם שולחנות קק"ל, ריהוט גינה שמאפשר ישיבה בחוץ, בחברותה, ותוספת נחמדה לחצר.

"באמת שאני מתרגש. זה לא מובן מאליו שמגיעים כדי לשמח את הציבור
שלנו", אמר בהתרגשות בועז, מנהל בית האבות שלושת האבות בירושלים, והוסיף: "אני רוצה להודות לכל אחד מכם על היוזמה ועל כך שהגעתם לכאן כדי לשמח את הקשישים, להאריך את חייהם של הקשישים ולהעלות את איכות חייהם".

צוות המתנדבים הגיע גם לבתי תבשיל שמתקיימים מתרומות ודואגים לארוחות חמות להמון אנשים, שם חילקו מזון, ירקות טריים ופירות וגם עציצים לקהילה.

בימים הבאים התוכנית מתוכננת להגיע למרכזים נוספים, למוסדות, ארגונים, ולקהילות של אנשים עם צרכים מיוחדים ולסייע להם, לפזר חיוכים ולתרום מה שאפשר.
משמחים את הקשישים. צילום: איציק פלאצ'י, קק"ל

עוד ועוד עשייה למען הקהילה

במהלך ימי ההתנדבות בשבוע השני לפעילות הגיעו אנשי קק"ללמרכז בריאות הנפש בבאר יעקב. שם הם הציבו שולחנות קק"ל וחילקו עציצים עם תבלינים, פרחים וספרים לרווחת התושבים.
 
זיו, המנהל האדמניסטרטיבי, הודה ואמר: "קיבלנו היום הפתעה מאוד נחמדה מקק"ל. הגיעו לפה לתרום לנו המון דברים: צמחים ושולחנות לרווחת המטופלים. אנחנו מודים על התרומה הזאת ושמחים על העשייה בימי הקורונה. האחדות שלנו מאוד חשובה ואנחנו מודים לכם על כך".משם הם המשיכו לבית עדן ,מעון לילדים מתבגרים עם מוגבלויות בעיר רמלה, וגם שם חילקו פרחים, עציצים ועוד מגוון של מוצרים.
 
המתנדבים הגיעו בנוסף למחלקת הילדים בבית החולים לבריאות הנפש "גהה". במהלך המפגש עם נועה, מנהלת המקום, והצוות החינוכי הוענקו לילדים משחקים שונים ויחידות חינוכיות כדי לסייע להפיג את הבדידות בתקופת הקורונה. במקום הוצב גם שולחן קק"ל לטובת הצוות והחניכים. ישראל גולדשטיין, יו"ר ועד עובדי קק"ל, אמר: "אין ספק שהמפגש והתרומה למקום מעוררים תחושות של שמחה וחוויה בקרב הילדים, שלא זכו לצאת מהמקום מתחילת מגפת הקורונה. אנחנו ממשיכים במיזם ארגון העובדים למען הקהילה ולא עוצרים."
שולחן עמוס בכל טוב קק"לי למען הילדים. צילום: איציק פלאצ'י, קק"ל