חנוכה שמח במרכז שדה יתיר

כיף גדול היה פה! פעילות מאתגרת בפארק החבלים. צילום: לינור שאוליאן, קקל
כיף גדול היה פה! פעילות מאתגרת בפארק החבלים. צילום: לינור שאוליאן, קק"ל
מאת: לינור שאוליאן ומערכת חלון ירוק
6.12.2018

חניכי תנועות הנוער של הר חברון הגיעו להשתתף בהפנינג מושקע, שהתקיים במרכז שדה ויער יתיר. יקיר ציבן, ש"ש בנוער הלאומי: "מרכז השדה הוא אחלה של מקום"

פעילויות מושקעות לחניכים

חניכי התנועות, בליווי המדריכים והש"ש שלהם, שהגיעו להפנינג נהנו ממזג אוויר נעים ושמשי ומיום גדוש בהפעלות מרתקות. הם עברו בין תחנות שונות, שאת חלקן הפעילו מדריכי קק"ל, וחוו חוויות מהנות, מעשירות ומלמדות. החניכים זכו להשתתף בתחנת ODT, ניווט יערני בתוך מרכז השדה, שלושה סוגי מתנפחים, פארק חבלים ואומגה, סדנה להכנת גבינות, הכנת נרות, יצירה מן הטבע שבמהלכה הם הכינו בעיקר חנוכיות מקוריות, שעשועון קליק איט בתוך האוהל הבדואי עם שימוש בפנסים, מופע מדעי שכלל הדגמת ניסויים שונים ומשחקי חשיבה. החניכים עברו בין התחנות בסבבים ונהנו ממוזיקת רקע, שהושמעה לאורך כל היום.
 
באירוע נכחו ראש המועצה, מר יוחאי דמרי, מנהל מחלקת החינוך, מר חיליק גוטמן, מנהל חטיבת החינוך בקק"ל, מר סימון אלבז, וסגנו, מר ירמי דוד, מנהל תוכניות חינוכיות בפריפריה, מר יצחק ארביב, ומנהל מרכז שדה ויער יתיר, מר יואב סעד.
 
עם סיום היום המוצלח, בשעות הצוהריים, התכנסו הילדים המרוצים באמפי. ראש המועצה בירך את הילדים ואמר, בהתייחסותו לחג החנוכה: "אין דבר העומד בפני הרצון. זהו החג של הנר הקטן של היהודי הבודד שנמצא אל מול רבים. זה חג של מהפכות שלמות וניסים". הוא הודה, בנוסף, לאנשי קק"ל על שיתוף הפעולה לאורך השנה, ולמרכז שדה ויער יתיר על האירוח המושקע.
פעילות יצירה. כולם באים ונהנים. צילום: לינור שאוליאן, קקל
פעילות יצירה. כולם באים ונהנים. צילום: לינור שאוליאן, קק"ל

חוויות וסיכומים מפי המשתתפים:

  • מוריה, רכזת סניפי בני עקיבא בהר חברון: "היה יום מוצלח במיוחד. החניכים נהנו והייתה אווירה טובה. המקום עצמו מאוד נוח, מזמין, פתוח ומאוורר, והתאים מאוד להפעלה באמצעות תחנות. החניכים למדו הרבה והיום היה בנוי בצורה טובה מאוד".
  • ישי גוטמן, חניך בשבט הרואה בני עקיבא: "היה יום מאוד כיפי ורואים שהייתה כאן השקעה גדולה בכל התחומים. מזג האוויר ממש נעים והמקום טוב. נצא מכאן עם הרבה חוויות".
  • אחינועם, מדריכת שבט נבטים בנים: "החניכים ממש נהנו. הייתה התלהבות גדולה! החניכים לא התעסקו בטלפון הנייד כי הייתה להם פה חוויה גדולה... וזה מקסים".
  • נויה, חניכה בסניף של הנוער הלאומי: "היה כיף בתחנות השונות. הכי נהניתי מהמתנפחים. למדתי היום ונהניתי, והייתי רוצה לחזור לפה עוד פעם".
  • מיה ברמן, מדריכה בנוער הלאומי: "ככה פותחים חופש. הייתה חוויה נהדרת. זו הזדמנות טובה להכיר בין כל הילדים של ההר. הפעילויות היו כיפיות והסדנאות מעניינות. זהו אחלה מקום. היה מצחיק, כיף ונחמד".
  • יקיר ציבן, ש"ש בנוער הלאומי: "הילדים מאוד נהנו. כמדריך, הרגשתי שאני יכול לשבת בצד כי ההפעלות ממש תפסו את הילדים".
  • אסנת אבו, מנהלת מחלקת הנוער של מתנ"ס הר חברון: "בית היערן מחבר את הילדים למקום שלהם ולטבע. זהו מקום שמאפשר פעילות משמעותית. זהו מקום שכיף להיות בו. השתתפות פרויקט מעוף של קק"ל מאפשרת להוציא לפועל פעילויות שכאלה ולתת מענה טוב לילדי ההר."
פעילות יצירה. כולם באים ונהנים. צילום: לינור שאוליאן, קקל
פעילות יצירה. כולם באים ונהנים. צילום: לינור שאוליאן, קק"ל

חנוכה שמח במרכז שדה יתיר. התמונות: