עבודה תורמת ביער

עובדים ביער קק"ל. צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל
עובדים ביער קק"ל. צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל
מחפשים דרך מעשית לאהוב את הסביבה? קרן קימת לישראל מציעה לכם "טייק אקשן" ביער במסגרת תוכנית חינוכית של עבודה תורמת. אפשר לאמץ אתר, חורשה או יער קרוב, אפשר לסייע בשיקום יערות שנפגעו בשריפה, ביניהם גם יערות הכרמל, ואפילו לחשוב על רעיון מקורי משלכם לשדרוג מקום/אתר

עבודה תורמת ביער

דמיינו בראשכם את הרגע הבא: אתם מביטים על פרויקט שהתחלתם הבוקר וזה עתה סיימתם. כשאתם מסתכלים על מה שהצלחתם ליצור, אתם מרגישים שמחה – הלב מתרחב – בדיוק את זה אנחנו רוצים להציע לכם לעשות ביחד איתנו, במסגרת מגוון פרויקטים שתכליתם עבודה תורמת, בהתאם לצורכי קק"ל בשטח ו/או להצעתכם. בכל שנה משתתפים במסגרת זו אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ.

במסגרת התכנית אומצו ושודרגו אתרים שונים ביערות קק"ל, הוסדרו שבילי טיול ומסלולים, נגזמו ענפים נמוכים של עצים והוצא גזם רב מחורשות ומפארקים. במבצעים נוספים שקק"ל מקיימת מדי שנה במסגרת ימי הניקיון, התלמידים אוספים מאות אלפי טונות של אשפה. אפילו יערני קק"ל לעתים מופתעים מהתוצאות המרשימות של קבוצות התלמידים. בכל הפעילויות האלו גם אתם יכולים להשתתף.

אם הנושא קרוב ללבכם וללב בית הספר ואתם רוצים להחזיר לטבע קצת אהבה, יכול להיות שההצעה הזו היא רק ההתחלה. כפי שהסביבה זקוקה לידיים אוהבות לאורך כל השנה ובאתרים שונים, כך גם אנו צריכים כמה מנות של התנדבות ועשייה כדי להזרים מחדש את הדם ולחדש את הברית עם הטבע.

למי מיועדת העבודה התורמת?

עבודה תורמת ביער מתאימה לקבוצות חניכים בכיתות ז' ומעלה.
בכיתות צעירות יותר אפשר לעשות פעולות ניקיון ותרומה לסביבה.

האזינו

הקליקו כאן כדי לשמוע ראיון רדיו (99FM) שנערך עם אורנית גינת, מתאמת תוכניות חינוכיות באגף לחינוך ולנוער של קק"ל בנושא פעילות תורמת. (הראיון נערך בתאריך 05.06.2012)
 
הקליקו כאן כדי לשמוע ראיון רדיו (99FM, תכנית סבבה) על עבודה תורמת בשיקום יערות הכרמל עם תלמידים מבי"ס מקיף העמק המערבי. (הראיון נערך בתאריך 09.06.2012)

לקבלת פרטים נוספים ולהזמנת פעילות, צרו קשר עם נציגי חטיבת החינוך בהתאם למרחב הגיאוגרפי שאליו אתם משתייכים:

אזור טלפון דואר אלקטרוני
מדור חינוך מרחב צפון, שושי ראובני-לוי 04-8470367 shoshir@kkl.org.il
מדור חינוך מרחב מרכז, נופר דוד 02-6583306 NofarD@kkl.org.il
מדור חינוך מרחב דרום, כנרת ישורון 08-9986188 kinerety@kkl.org.il
מחלקת חו"ל, מלכה ברקאי 02-6583530 malcab@kkl.org.il