ט"ו בשבט בשביל כולם

ארגוני הנוער וקק"ל, כולם יחד בגליל. צילום: טל מדר
הכי כיף לחגוג ביחד. חג משותף לכל העדות ובני העמים התקיים הודות לשיתוף פעולה של קק"ל ומועצת ארגוני הנוער במרחבי הגליל. לכולם היה ירוק ושמח במיוחד
מאת: טל מדר, מועצת ארגוני הילדים והנוער בישראל
12.2.2017
מאות בני נוער ממגזרים שונים הגיעו ב-7.2.2017 לרחבי הגליל במטרה לציין את חג ט"ו בשבט כחג משותף לכל העמים והעדות. מזג האוויר הנעים אפשר לכולם לשתול ולנטוע יחד, לטייל במסלולים מהנים ולספוג את אווירת החג ואת הטבע המתחדש הודות לקק"ל ולמועצת ארגוני הנוער.

נטיעות מרגשות בשפות שונות

כ-500 בני נוער ממגזרים שונים, בהם יהודים, ערבים ודרוזים, החברים בארגוני ילדים ונוער שונים, הגיעו השבוע מכל קצות הארץ אל רחבי הגליל במטרה לציין את ט"ו בשבט, לדבר על היער ולנטוע עצים באווירה מרגשת במיוחד. לפני הנטיעה בירכו המשתתפים את הנוטע לפי המסורת היהודית בשפה העברית, ולפי המסורת המוסלמית בשפה הערבית.
החניכים נהנו ממזג אוויר נוח ומטיולים בהדרכת מדריכי קק"ל. בני הנוער טיילו בנחל צלמון, פארק גורן, מערת קשת, ראש הנקרה, נחל אבליים ובמסלולים נוספים.

שותלים ומטיילים יחד למען עתיד משותף

המפגש והנטיעות המשותפות היו, כמובן, למען הסביבה אבל גם למען הקניית ערכים המובילים את העשייה של ארגוני הנוער – סובלנות, קבלת האחר וכבוד ההדדי.
באירוע השתתפו מנהל מחלקת החינוך של מרחב צפון בקק"ל, דני פדידה, ומנכ"ל מועצת ארגוני הילדים והנוער בישראל שלומי קסטרו שסיכם את החוויה ואמר: "אירוע ט"ו בשבט שחגגנו יחדיו היה מרגש במיוחד. בני הנוער דרוזים, יהודים וערבים שנטעו יחדיו את שתילי העצים ביערות קק"ל באדמות הגליל, הבליטו את שאנו הפועלים בשטח יודעים, שהם, בני הנוער ובנות הנוער המופלאים שלנו רוצים ויכולים לפעול יחד לעיצוב עתיד ישראלי משותף. לשתול עץ ביער זו חוויה מכוננת שכל ילד בישראל זוכר לאורך כל חייו, אני בטוח כי ההתרגשות שאחזה בכולנו במהלך האירוע תמשיך לפעם בבני הנוער המקסימים שהיו שותפים בפעילות ט"ו בשבט זו, למשך כל חייהם"

באירוע השתתפו חניכים מארגוני הנוער: נוער לתת, אחריי, ארגון הנוער חב"ד, צופי השלום המוסלמים, מרכז מעשה ואות הנוער. יחד עמם השתתפו בפעילויות מעל ל-60 מתנדבי שנת שירות של הארגונים, שהוכשרו בהדרכת נוער בנושאי סביבה וטבע.
חיוך של שתילה בגליל. צילום: טל מדר