כנס מועצות התלמידים באגמון החולה

משקיפים על הציפורים. תלמידים בכנס מועצות התלמידים באגמון החולה. צילום: רים דגש, קק"ל
מאת: מערכת חלון ירוק
22.12.2019

400 התלמידים והמורים שהגיעו לכנס מועצות התלמידים ה-15, שנערך באגמון החולה, זכו לחוות את המקום דרך פעילויות חווייתיות וללמוד על ההיסטוריה של האגמון ועל חשיבותו
כמו בכל שנה, גם השנה הגיעו תלמידי מועצות התלמידים של בתי הספר היסודיים בצפון לכנס מועצות התלמידים – יום של חוויה והעצמה שיוזם מחוז צפון של קק"ל. הכנס, ה-15 במספר, התקיים באגמון החולה, בתאריך 18.12.2019, והשתתפו בו כ-400 תלמידים, תלמידות ומורים.

התלמידים, מכיתות ה'-ו', שהגיעו להשתתף ביום המרגש הזה, מלווים בנציגי החינוך מבתי הספר שלהם, הגיעו מהיישובים בית ג'אן, מג'אר, טבריה, קרית ים, צפת, עכו, ירכא, יוקנעם, קצרין, ג'וליס, קרית שמונה, נוף הגליל ( נצרת עילית), ג'ת הגלילית, בית שאן, חצור, עפולה וקרית ביאליק.
אגמון החולה. צילום: רים דגש, קק"ל

חוו את האגמון מקרוב

הילדים התוודעו אל סיפורו המרתק של העמק ושל האגם שיובש בשנות החמישים מכיוון שנחשב בטעות לשטח ביצה שאין בו די ערך ושאי אפשר לעבד אותו ורק לאחר שיובש וצפו בעיות של זיהום מי הכנרת ושריפות של הכבול היבש הוא הוצף מחדש, והפך לגן פורח וגן עדן לציפורים ואנשים, אתר טבע ברמה לאומית ובינלאומית. הם טיילו במקום, צפו בבעלי החיים ולמדו על המקום ועל חשיבותו וגם על ההיסטוריה והמימוש שלו.

וכמובן שהיו גם הפעלות – משתתפי הכנס זכו לחוות חוו את האגמון דרך טיבוע ציפורים, הפעלות חינוכיות, סיור בגן הבוטני, תצפיות וסיור בעגלת המסתור. לסיום היום קיבל כל בית ספר שי – תיק חגיגי ובו חומרים על קק"ל, על ציפורים ועל האגמון.
התוודעו לסיפור המרגש של האגמון. צילום: רים דגש, קק"ל
אתר טבע ברמה לאומית ובינלאומית. צילום: רים דגש, קק"ל