15,000 איש צעדו במצעד האקלים בתל אביב

צועדים ביחד למען העתיד שלנו
ביום שקדם למצעד, שמטרתו הייתה להעלות את המודעות למשבר האקלים, יזמה קק"ל פעילויות של ניקיון היערות ועבודה תורמת, שבהן השתתפו אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ. התלמידים נהנו גם מהפעלות של מדריכי קק"ל בנושא קיימות ואיכות סביבה
יותר מ-15,000 צועדים וצועדות נערים, נערות, הורים, סבים וסבתות – יצאו יחדיו ביום שישי, 28.10.22, מרחבת מוזיאון תל אביב וצעדו ברחובות תל אביב במצעד האקלים. אנשים מודאגים, המבקשים שינוי ומוכנים לעשות הרבה כדי לשנות את הכיוון שאליו שטה הספינה. ברחבת המוזיאון הצטרפו רבים לפעילות שקיימה קק"ל – פעילות הניידת החינוכית "הכדור בידינו" העוסקת בטביעת הרגל האקולוגית.

מספר הצועדים השנה הכפיל את עצמו

הבשורה הטובה היא שניכר שיותר ויותר אנשים נעשים מודעים למשבר הסביבתי הגדול שבעיצומו אנחנו נמצאים. אם במצעד האקלים הראשון, שהתקיים בישראל בשנת 2014, צעדו רק 100 אנשים, בשנה שאחריה הגיעו 500 אנשים, ואחר כך כבר 1,000... וככל שחולפות השנים, מספר הנוכחים הולך וגדל. ב-2019, למשל, צעדו ומחו 7,000 אנשים ונשים, והשנה מספר הצועדים הכפיל את עצמו ואף יותר. אבל לא רק – מה שבלט השנה, יותר מאי פעם, הייתה תחושת האחווה. רגש חזק של שותפות, של חיבור, של זעקה מאוחדת ושל כוח אזרחי הולך וגדל, כוח של הרבה אזרחים שאכפת להם.
כרזה שהכינו תלמידים עבור מצעד האקלים

בסימן מצעד האקלים: אירועי ניקיון ברחבי הארץ

במטרה להעצים את האירוע וכדי לשתף בני נוער נוספים בפעילות שבמרכזה עמד הנושא הסביבתי, קיימה קק"ל ביום שקדם למצעד האקלים, ב-27.10.2022, אירועי ניקיון לתלמידים ברחבי הארץ.
 
באזור המרכז יצאו כ-800 תלמידים מרשויות שבהן פועלת תוכנית מעוף לפעילויות ניקיון ביערות בן שמן (תל חדיד), חורשים וערערה. בהדרכת מדריכי קק"ל ניקו התלמידים את היערות, השתתפו בשלל פעילויות הניידות החינוכיות של קק"ל בנושא אקלים ושמירה על הסביבה והכינו שלטים עבור המצעד.
 
באזור הדרום השתתפו בפעילות ניקיון ונהנו מהפעלות בנושא משבר האקליםכ-200 תלמידים מבתי ספר שונים, גם הם במסגרת תוכנית מעוף. הפעילות הוכתרה בהצלחה – התלמידים ניקו את מתחם חניון האורנים ביער להב, הכינו כרזות עם סיסמאות בנושא משבר האקלים מחומרים ממוחזרים, ניגנו על תופים מפחים ממוחזרים ונהנו מפעילות חינוכית בנושא שמירה על הסביבה, שאותה העבירו מדריכי קק"ל. בסופו של יום צעדו התלמידים עם הכרזות סביב החניון ושרו למען שמירת הסביבה.
 
בצפון יצאו כ-450 תלמידים לפעילויות ניקיון ועבודה תורמת ביערות ובשטחים הפתוחים: חניכי מכינת מיצר רמת הגולן ניקו את יערות מנשה ואת יערות רמת הגולן; תלמידי בתי הספר נר הגלבוע ותומר מבית שאן השתתפו בפעילות ניקיון בעין יזרעאל; ליער לימונים הגיעו תלמידי עמל צפת; תלמידי בית הספר מקיף מעלות הגיעו לנקות את יער אחיהוד; ותלמידי החטיבה בכפר ערה יצאו לפעילות ניקיון ביער אלרוחה.
מדריכי קק"ל עם קבוצת תלמידים בעבודה תורמת ביער


פעילות הניידת החינוכית ביום הניקיון