הפנינג אדום בדרום

מאות תלמידים מבתי ספר יסודיים בדרום חגגו את עונת הפריחה בהפנינג שיזמה קק"ל במסגרת פסטיבל "דרום אדום". "הילדים חוו יום בלתי נשכח ומעשיר. ראינו בעינינו את ההנאה שלהם"
כ-400 תלמידי כיתות ג'-ה' מאופקים, שדרות, סוסיא ואשקלון השתתפו בהפנינג צבעוני ועליז שקיימה החטיבה לחינוך וקהילה של קק"ל ביער שוקדה שבנגב המערבי. בהפנינג, שנערך ב-28.2.2023, במסגרת אירועי פסטיבל "דרום אדום", השתתפו תלמידים מיישובי תוכנית מעוף – מיזם חינוכי של קק"ל ביישובי הפריפריה להעצמת בני הנוער והקהילה בתחומי אהבת הארץ, טבע, סביבה וציונות. הילדים רקדו ושרו, שיתפו פעולה במשחקי גיבוש, הפגינו כישרון ביצירה מחומרים ממוחזרים וציירו את נופי היער והפריחה.

פסטיבל "דרום אדום" מתקיים מדי שנה בצפון הנגב בעונת הפריחה של הכלניות. אירועי הפסטיבל משלבים בין טבע, תיירות וחקלאות. המבקרים מטיילים באזור, צופים בהופעות, משתתפים בפעילויות לכל המשפחה ובעיקר נהנים מנוף מרבדי הכלניות עוצרי נשימה.
צילום: כנרת ישורון
צילום: כנרת ישורון

"הילדים והמורים נהנו מהפעילות והתרגשו מהפריחה"

"קיימנו מגוון פעילויות ביער, במטרה לשלב למידה, כיף וחוויות", סיפרה חגית אוחנה, מנהלת מחלקת חינוך וקהילה במרחב דרום של קק"ל. "הילדים והמורים נהנו מהפעילות החווייתית, ובמיוחד התרגשו מהפריחה המשגעת".

יער שוקדה הוא יער קהילתי שפיתחה קק"ל יחד עם תושבי הסביבה. דרך נוף יפהפייה לוקחת את המטיילים בין חניוני יום וחושפת שרידים ארכיאולוגיים, תצפיות נוף מרשימות, שבילי הליכה ורכיבה לאופניים ופריחה עונתית מרהיבה.

"הילדים חוו יום בלתי נשכח ומעשיר עם מגוון תכנים", סיכמה כנרת ישורון, רכזת חינוך של קק"ל במרחב דרום. "זו הייתה הזדמנות עבורם לחוות חוויה שהם לא מקבלים בשום מקום אחר – ליהנות מהטבע ומהפעילות החינוכית והחברתית. כל זה בתקופה כל כך יפה, כשהכול פורח מסביב. ראינו בעינינו את ההנאה של הילדים ושמענו מהמורים עד כמה הפעילות הייתה משמעותית. מבחינתנו זה הדבר החשוב ביותר".