אודות החטיבה

אנשי חינוך והדרכה יקרים,
קרן קימת לישראל היא אחד הגופים הוותיקים, הגדולים והמובילים בארץ בכל הקשור בפעילות ציונית, סביבתית וחינוכית. לאורך כל השנים הובילה קק"ל – ועדיין מובילה – משימות לאומיות גדולות בתחום הכשרת הקרקע, מפעל הייעור ופיתוח הארץ, וגם בתחום החינוך הציוני והסביבתי והכשרת הלבבות, תוך שימוש בעיקרון מנחה של שיתוף כל העם בפעולות.

חטיבת החינוך שמה לה למטרה לחנך לאהבת ישראל ואהבת הארץ ולחבר את קהל המחנכים והמתחנכים לזהות היהודית, להיסטוריה, למורשת, ליער, לטבע ולסביבה ולערכים של השמירה על כל אלה בדרכים חווייתיות, מעשירות ומהנות. במסגרת זו מפעילה קק"ל תוכניות חינוכיות ייחודיות, בארץ ובתפוצות, במסגרות החינוך השונות של החינוך הבלתי פורמלי, קרי תנועות הנוער, ארגוני הנוער, מתנ"סים, שנת שירות וכדומה, ובקרב החינוך הפורמלי בבתי הספר.

אנחנו מזמינים אתכם למסע החינוכי שלנו ומציעים לכם להשתתף בתכניות מגוונות, מרגשות ומחדשות, אשר בעזרתן נמשיך, יחד אתכם, להוביל חינוך ערכי לאהבת הארץ ולהכרתה ולמעורבות חברתית, סביבתית וציונית בחברה ובמדינה, בדגש על מנהיגות והגשמה – מצמיחים את דור מנהיגי המחר.

במסגרת התוכניות שלנו תוכלו לצאת לטיולים ומסעות של יומיים ומעלה, הכוללים לינה במרכזי השדה והיער הפרושים ברחבי הארץ, ליהנות מסמינרים של ידע והעצמה ומהשתלמויות מדריכים וחומרי למידה, המתאימים למגוון גילים וקבוצות ולתנועות נוער וארגוני נוער בישראל ובתפוצות.

תיהנו מעושר של תכנים ותוכניות הקשורים בעיסוקה האדיר והמגוון של קק"ל: בהיסטוריה, ידיעת הארץ, גיאוגרפיה, יחסי אדם-קרקע וסביבה ובמאפיינים של מערכות אקולוגיות.

מדריכי קק"ל ואנשי חטיבת החינוך, בשיתוף עם אנשי המקצוע העובדים בארגון, יספקו לכם ולחניכים שלכם לימוד חווייתי ועשיר, הכולל הדרכה מקצועית, יצירתית, מושקעת ומהנה, שלא תישכח.

אנו מזמינים אתכם לצאת יחד איתנו אל מסע חינוכי, מרגש ועכשווי שלעולם אינו נגמר.

שלכם,
צוות חחטיבה לחינוך ולקהילה ומנהל החטיבה, שר-שלום ג'רבי

שר שלום ג'רבי, מנהל חטיבת החינוך.  צילום: ששון תירם
שר שלום ג'רבי, מנהל חטיבת החינוך. צילום: ששון תירם

צפו! נעים להכיר: החטיבה לחינוך ולקהילה

החזון החינוכי של קק"ל

מצמיחים את דור מנהיגי המחר

החזון:
קרן קימת לישראל תוביל ותעצים את הקשר בין העם לארצו באמצעות חינוך ערכי וטיפוח מנהיגות מעשית בארץ ובתפוצות.

הייעוד:
להוות מערכת מקצועית המפתחת ומנחילה תכנים חינוכיים וערכיים, מובילה ומצמיחה את דור מנהיגות המחר, לחיזוק הקשר שבין העם לארצו.

האתגר החינוכי:
חינוך למנהיגות מגשימה - ציונית מעשית.