תחרות קיימות

פרויקט משותף של קק"ל, בהובלת המדען הראשי, משרד החוץ ומשרד החינוך, ISDG – Israel Sustainable Development Goals, קורא לתלמידות ותלמידים מכיתות ז'-י"ב להציע מיזם שיסייע במימוש אחד או יותר מ-17 היעדים של האו"ם לפיתוח בר קיימה במדינות מתפתחות. התלמידים שיעמדו בכל הדרישות ויעברו את כל השלבים, יטוסו עם המיזם לרומא!
בשנת 2015 נפגשו מנהיגים מ-193 מדינות כדי להתמודד עם אתגרי העתיד במסגרת התוכנית SDG - Sustainable Development Goals. באותה פגישה הוחלט על 17 יעדים, 169 מטרות ו-232 מדדים שכלל המדינות החברות באו"ם יפעלו למימושם עד שנת 2030. 17 היעדים שנבחרו עוסקים בתחומי החברה, הסביבה והכלכלה.

תוכנית ISDG - Israel Sustainable Development Goals, שהוקמה בישראל, מזמינה את בני הנוער להשתתף במיזם ולהיות שותפים בהתגייסות של האו"ם במטרה להתמודד עם האתגרים העומדים בפנינו. ההשתתפות בתוכנית ISDG מעניקה לתלמידות ולתלמידים הזדמנות ייחודית להשתתף בעיצוב העתיד של כולנו, במטרה להעניק עתיד טוב יותר לעולם.

תוכנית ISDG מתמקדת במציאת פתרונות למדינות מתפתחות מתוך תפיסה כי באחריותה וביכולתה של כל מדינה, ובכלל זה מדינת ישראל, לסייע למדינות אחרות שאין להן הידע, הטכנולוגיה והכלים לעמוד ביעדי האו"ם. הדבר עולה בקנה אחד עם יעד 17, הקובע במפורש כי אחד היעדים החשובים הוא חיזוק שיתוף הפעולה הבינלאומי במטרה לקדם פיתוח בר-קיימה. יעד זה הוא חלק בלתי נפרד מערכי מדינת ישראל, מתוך ההבנה כי היא יכולה וצריכה לשמש דוגמה למדינות אחרות ולשתף אותן בידע, בכלים ובטכנולוגיות שברשותנו.

במהלך תוכנית ISDG יתבקשו תלמידות ותלמידים מכיתות ז'-י"ב להציע מיזם שיסייע במימוש אחד או יותר מ-17 היעדים של האו"ם (SDG’s) במדינה מתפתחת שיבחרו מראש.

עדכונים אחרונים מהתחרות

בשל משבר הקורונה, תהליך התחרות השתנה וכן היו גם שינויים בלו"ז. להלן העדכונים האחרונים:

מתוך 48 הקבוצות שהגישו הצעות לתוכנית ISDG, בחר צוות השיפוט 15 הצעות מצוינות ומרגשות.

ב-18.3.2021 יוצגו המיזמים שעלו לשלב השלישי.

בנובמבר-דצמבר 2021 שלוש הקבוצות הזוכות יטוסו לרומא, שם יציגו את עבודותיהן בפני פורום האו"ם. זאת כמובן בתנאי שהנחיות משרד הבריאות יאפשרו את הנסיעה.
  • 17 היעדים

  • על התוכנית

  • הפעלת התוכנית במוסדות החינוך

  • לוחות זמנים ויצירת קשר