בתי קק"ל למצוינות: ההצלחה היא שלכם

"אנחנו מאמינים שלכל ילד, לא משנה היכן בארץ הוא נולד, יש פוטנציאל להגיע להישגים"
אווירה נעימה, עיצוב טכנולוגי חדשני, סיוע בלימודים ותגבור עם המורים הטובים ביותר, וגם – כיף ובילויים בשעות הפנאי מחכים בבתי קק"ל למצוינות לבני הנוער של הפריפריה. "אנחנו מאמינים כי לכל ילד, לא משנה היכן בארץ הוא נולד, יש פוטנציאל להגיע להישגים"
באווירה נעימה, במבנה שמצויד בטכנולוגיות חדשניות, מבלים בני הנוער בפריפריה ומקבלים סיוע מקצועי בלימודים מהמורים הטובים ביותר. בתי קק"ל למצוינות, הממוקמים ביישובי פריפריה ברחבי הארץ, הם המקום שבו יכולים בני נוער מכיתות י'-י"ב ללמוד, להתפתח, להתעצם, לפתח מנהיגות צעירה משלהם וגם ליהנות ולבלות בזמן הפנאי שלהם.
 
בבתי קק"ל למצוינות נהנים בני הנוער מלימוד תכנים מגוונים, ובהם שיעורי תגבור במקצועות ליבה, שיעורי העשרה במגוון תחומים, הרצאות ואפילו חדר בריחה. התלמידים נהנים מחוויית למידה בקבוצות קטנות עם מורים שמלווים אותם לכל אורך הדרך. העיצוב החדשני של מרכז מורשת קק"ל, שהוא מבוסס טכנולוגיה ומדיה, משדר אווירה לימודית שונה ומטרתו לגרום לנערים ולנערות להגיע למקום ולהתמיד.

תשעה בתי קק"ל

שני בתי קק"ל למצוינות כבר פועלים ומשרתים את בני הנוער – בנוף הגליל ובקריית מלאכי. מאות בני הנוער מהערים ומסביבתן המגיעים למרכזים במהלך השבוע מספרים כי חל שינוי לטובה בתחושת המסוגלות שלהם וברצון שלהם לשרת שירות משמעותי בצה"ל. בני הנוער מספרים גם כי ההשתתפות בפעילויות המרכז חיזקה את תחושת השייכות שלהם לעיר וכי הם חשים שהם מקבלים כלים להצלחה. בשנתיים הקרובות מתוכננים לקום שבעה מרכזי מורשת נוספים – בשדרות, אופקים, בית שאן, עכו, מגדל העמק וצפת.

רעיון הקמת בתי קק"ל למצוינות נולד במסגרת המטרה של קק"ל להביא לצמצום פערים בין המרכז והפריפריה, בין השאר על ידי תמיכה בחינוך הבלתי הפורמלי. "אנחנו מאמינים שלכל ילד, לא משנה היכן בארץ הוא נולד, יש פוטנציאל להגיע להישגים, ותפקידנו להעמיד את המשאבים הדרושים לכך", אומר מנהל בתי קק"ל אבי מוסן. "בתי קק"ל פתוחים לכל נער ונערה שרוצים להצליח, ואנחנו נספק להם את כל הסיוע, כך שיפתחו מסוגלות עצמית. זהו עוגן ייחודי שאין דומה לו כיום במדינת ישראל". בכל בית קק"ל למצוינות שיוקם ברחבי הארץ יוכלו הנערים והנערות ליהנות מסביבת לימודים בלתי פורמלית במקצועות מדעיים וטכנולוגיים ובמקצועות הליבה, בהדרכתם של מורים פרטיים וחונכים, והכול, כמובן, ללא עלות.
"כוח הרצון הוא מניע חזק יותר מהחשמל או מהרוח", אלברט איינשטיין. בית קק"ל למצוינות, נוף הגליל. צילום: יואב דביר