מתנת המצווה לנוער מלוד

יום מרגש באתרי ירושלים. בני מצווה מלוד חוגגים עם קקל. צילום: ארכיון הצילומים של קקל
יום מרגש באתרי ירושלים. בני מצווה מלוד חוגגים עם קק"ל. צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל
מאת: מערכת חלון ירוק
22.5.2018
בני נוער מלוד, תלמידי כיתות ו'-ז', הגיעו לירושלים לחגוג את שנת המצווה
שלהם באירוע מיוחד עם מעוף-קק"ל
סיור מיוחד בעיר העתיקה בירושלים, שכלל ביקור בעשרה אתרים בעיר העתיקה והסתיים בטקס מרגש בכותל, היה מתנתה של קק"ל לשנת המצווה של בני נוער מלוד, תלמידי כיתות ו'-ז'. באירוע, שנערך השבוע, השתתפו כ-1,200 בני נוער ובני המשפחות שהגיעו ללוות את הנערים והנערות.

סיור בעיר העתיקה וטקס מרגש

בני הנוער הנרגשים, ביניהם גם בני נוער מהמגזר הערבי, ביקרו באתרים שונים בעיר העתיקה, בהם "בית פלוגות הכותל", שנחנך לאחרונה בסיועה של קק"ל, ו"חורבה" ובאתרים המשלבים את מורשת העם היהודי.

היום התחיל בסיור מודרך ברובע היהודי, בליווי שחקנים שגילמו דמויות בולטות בהיסטוריה של העם היהודי, והסתיים בסיור בכותל ובטקס מרגש שנערך במרכז דוידסון למרגלות הכותל הדרומי. בטקס השתתפו גיא זוארץ, ראש עיריית לוד, מר יאיר רביבו, ונציגי מחלקת החינוך של קק"ל.
ליד מנורת הזהב. צילום: ארכיון הצילומים של קקל
ליד מנורת הזהב. צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל

"שיאה של הפעילות המשותפת קק"ל-לוד"

סימון אלבז, מנהל חטיבת החינוך של קק"ל, אמר כי "אירוע בני ובנות המצווה הוא שיאה של הפעילות המשותפת של קק"ל והעיר לוד – פעילות שהחלה ביום הניקיון הבינלאומי, המשיכה בט"ו בשבט והגיעה לשיאה בחגיגת המצווה המשותפת.

"הסיור הוא חלק מתוכנית מעוף של קק"ל", הסביר אלבז, "שבמסגרתה קק"ל פועלת בכ-35 רשויות ברחבי הארץ בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית בישראל. במסגרת התוכנית קק"ל שותפה בכל אירוע חינוכי משמעותי בחיי בני הנוער בעיר, בין היתר במתן הדרכה ובסבסוד ביקורים במרכזי השדה והיער של קק"ל. מטרת התוכנית היא לחשוף את בני הנוער לערכים של איכות סביבה, קיימות והיכרות מעמיקה עם מורשת הארץ ועם ישראל".