לסמל שלנו שלושה צבעים

הוא התחיל בשחור-לבן עם פסים המסמלים תלמים חרושים, והתפתח לצורתו העכשווית – סמל צבעוני, חום, ירוק, כחול, המסמל את פועלה של קק"ל בתחומים של קרקע, יער ומים. הסמל של קק"ל

שלושה צבעים מרכיבים את הסמל, והם התפתחות וריענון של הסמל ההיסטורי השחור-לבן. כל אחד מהם מרמז על תחום פעילות רחב בשטח.

הצבע החום

מייצג את קק"ל בתפקידה ההיסטורי כגואלת אדמות. לקק"ל תפקיד בעבר ובהווה בהכשרת קרקע, הקמת נקודות התיישבות חדשות, תמיכה במחקר ובפיתוח חקלאי, פריצת דרכים, הקמת תשתיות ועוד.

הצבע הירוק

מייצג את פעולות קק"ל כארגון שאחראי על ייעור הארץ. קק"ל אחראית על נטיעתם, טיפוחם ופיתוחם של שטחי היער והחורש בישראל, עצירת תהליכי המידבור ופיתוח ריאות ירוקות, חניוני נופש ושבילים ודרכי נוף לטיול ולרכיבה.

הצבע הכחול

מייצג את תרומתה של קק"ל למשק המים; קק"ל עוסקת בשיקום נחלים, יחד עם גופים נוספים היא משקמת את נחלי החוף, נחלי הירדן ונחלי הערבה. היא נרתמה למאמץ הלאומי לספק מים לתושבים ולחקלאות ומרחיבה את משק המים הלאומי ע"י בנית סכרים ומאגרים לאיגום מי שיטפונות ומִחזוּר קולחים מטוהרים.

מה הוא מסמל?

סמל קק"ל מייצג את ערכי הארגון ופועלו בתחומים השונים, ואפשר ללמוד עליהם דרך המרכיבים הצורניים ומרכיבי הצבע.

סמל קק"ל בגלגוליו השונים הורכב משלושה תלמים חרושים, אשר מסמלים את הקשר ההיסטורי שלנו לאדמה ולעובדי האדמה, וגם את דגם מפת ארץ ישראל אשר נוטה בכיוון דומה לאורך הים התיכון. גם בסמל הצבעוני של ימינו, הקווים המפרידים בין הצבעים השונים נוטים הצידה באופן שמזכיר שדות חרושים עם רמז לצורת הנטייה של מפת ארץ ישראל הנושקת לים.

סמלים ישנים של קק"ל. צילום: ארכיון הצילומים של קק"ל

ועכשיו משחקים: משחק סמל קק"ל

סרטון קטן על תרומה גדולה

איך הופכים מטרד למשאב? קבלו על קצה המזלג את הרעיונות היצירתיים של קק"ל למען הסביבה ופיתוח הארץ. פחות מדקה ואתם מבינים עניין.