סיפור הצלחה: בית קק"ל בנוף הגליל

בני הנוער מסבירים מה הם מקבלים בבית הנפלא הזה. צילום: ישראל פרץ, ארכיון הצילומים של קק"ל
דירקטוריון קק"ל ערך סיור וישיבה בבית קק"ל למצוינות והתרשם מהפעילות הענפה שמתקיימת בו והשפעתה על תלמידי העיר. מנהל הבית שמעון אבוחצירא: "במבנה היפה הזה יש הרבה לב ואהבה"
ב-22.7.2019 הגיע דירקטוריון קק"ל לבית קק"ל למצוינות בנוף הגליל (נצרת עילית לשעבר) שהוקם לפני יותר משנה. מיזם בתי קק"ל למצוינות הוא פרויקט דגל שמטרתו לצמצם פערים חינוכיים וחברתיים בחברה הישראלית.
 
לפני הישיבה שוחחו חברי דירקטוריון קק״ל עם התלמידים והצוות. הם התרשמו מהעיצוב המרשים והמתקדם של המבנה, מסביבת הלמידה המזמינה, ובעיקר מהתרומה המשמעותית של המקום לשיפור ההישגים הלימודיים של תלמידי העיר. מסתבר שאחוז הזכאים לבגרות בעיר עשה קפיצה משמעותית בשנה האחרונה מ-67.4% בשנת הלימודים תשע"ז ל-77.9% בשנת תשע"ח. העירייה סבורה כי לבית קק"ל למצוינות יש תרומה משמעותית להישגים הללו.

מקום שנותן מוטיבציה ורצון להצליח

ראש העיר נוף הגליל, רונן פלוט, סיפר שבכל פעם שהוא מגיע לביקור הוא מתפעל מהצלחת המקום. "תלמידים מספרים לי שהם באים לכאן שלוש פעמים בשבוע ואיך הם שיפרו את הציונים שלהם. לדוגמה במקצוע הכימיה מ-30 ל-85 או בפיזיקה מ-40 ל-90. זה פשוט לא ייאמן מה המקום הזה עשה להם".
 
התלמידה, הודיה עמר, שעולה לכיתה יא', אמרה במפגש: "בית קק"ל נתן לי את המוטיבציה ואת הרצון להצליח. המקום הזה קידם אותי והביא אותי להגשים חלום ובגיל 16 פתחתי עסק משל עצמי. החלום שלי הוא להיות אשת תקשורת ובזכות בית קק"ל הגעתי לראיונות בטלוויזיה וייצגתי את העיר בכבוד. הלמידה כאן באה יחד עם ערכים. אנו לומדים כאן גם שהציון הוא לא הכול וחשוב שקודם כל נהיה בני אדם".
ציוני התלמידים עלו מאוד בשנה האחרונה. צילום: ישראל פרץ, ארכיון הצילומים של קק"ל

בתים נוספים יוקמו בארץ

דני עטר, יו"ר קק"ל, התרשם מהנעשה במקום ואמר: "לפני שנתיים אימץ דירקטוריון קק״ל את הצעתי להקמת המיזם הזה ואני שמח שהיום הם רואים עד כמה הוא מצליח. המקום הזה בנוף הגליל הוא סיפור הצלחה אדיר ולאור הצלחתו אנו נקים בתוך שנתיים עוד תשעה בתי קק"ל למצוינות ברחבי הארץ".

מנהל בית קק"ל למצוינות, שמעון אבוחצירא, סיכם את המפגש ואמר: "במבנה היפה הזה יש הרבה לב ואהבה. שיטת העבודה שלנו היא ליצור מגע עם בני הנוער, העובדים והרשות. זה סוד הקסם של המקום, שיש בו הרבה תוכן ואווירה נכונה שמאפשרת הצלחה".
ביקור מרתק במקום של מצוינות. צילום: ישראל פרץ, ארכיון הצילומים של קק"ל