מסע חנוכה 2019: חוויה בלתי נשכחת

מתגברים יחד כקבוצה על כל האתגרים. חניכי חוגי הסיירות במסע חנוכה. צילום: דרור בודוך
מאת: דרור בודוך, מדריך בשנת שירות בחוגי סיירות באזור צפון
19.1.2020

ארבעה ימים הלכנו, מאות ילדים ומדריכים מחוגי הסיירות של קק"ל, מחולות כסוי דרך מצוקי תמנע אל בקעת תמנע המהממת. ישנו בשטח תחת כיפת השמיים, בישלנו על מדורות וגמענו מרחקים, כדי ללמוד על הטבע, כדי ללמוד על עצמנו
חנוכה, חג האור, פוגש אותנו בשיאו של החורף, עונה שמביאה איתה אתגרים רבים. הימים הם הימים הכי קצרים בשנה, והלילות הם הארוכים ביותר. הקור שנופל על המדבר בלילה נושך בלחיים, ורוחות, גשמים ועננים מפתיעים אותנו פה ושם. על כל האתגרים האלו חניכי חוגי סיירות מתגברים ביחד כקבוצה, וככל שמעמיסים יותר, כך הקבוצה מתחזקת. בכל חופשת לימודים גדולה, הקבוצות של חוגי הסיירות של קק"ל יוצאות לטיולים מרובי ימים ביעדים רחוקים ומיוחדים. אנחנו, חוגי אזור הצפון, הרחקנו הפעם עד תמנע לטיול מיוחד במינו.

נופים עוצרי נשימה, הרים מאתגרים ומדבר עוצמתי במלוא תפארתו חיכו לנו בדרום הרחוק, ומכיוון שבעונת הקור הטמפרטורות במהלך הימים לא עולות יתר על המידה, אפשר לראות צמחים ובעלי חיים ששרדו את עונת הקיץ החמה ועכשיו זמנם לפרוח. אבל המסע הזה היה הרבה יותר מנופים וכיף. הוא היה גם מפגש עם טבע במקומות שכמעט לא הגיעה אליהם יד אדם, דבר שהוא נדיר בארצנו, ובאזורים כאלה אנו חווים את השטח על בשרנו.
הרים מאתגרים ומדבר עוצמתי. צילום: נועם קרמפף

קשה להאמין שזה נגמר

כשצולחים את היום הראשון, מתחילים להבין זאת. ביום השני הריחוק מהבית מתחיל לחלחל ובסיומו מבינים שנותר עוד חצי מסע... אבל אז מגיע היום השלישי, היום שבו מתחילים החניכים להרגיש בנוח, ובערב כבר קשה להאמין שזה הלילה האחרון לפני שחוזרים הביתה. ביום הרביעי, כשכולם כבר נינוחים בשטח, החברים מסרבים להאמין שהיום חוזרים הביתה, כי כולם כבר מרגישים בבית וקשה להיפרד.

אחרי מסע חורפי של ארבעה ימים, אחרי שעברו שלושה לילות קרים וארבעה ימי הליכה, בישולים על מדורות ושמירות בלילות, לצד הנופים, הפרחים, הצחוקים, האתגרים, כל חניך חוזר הביתה חזק יותר, ועם חברים קרובים יותר והכול אלה מתחברים לחוויה בלתי נשכחת שמסתכמת לשתי מילים פשוטות – מסע חנוכה.
ביום השלישי כולם כבר מתחילים להרגיש בנוח. צילום: נועם קרמפף
ככל שמעמיסים יותר, כך הקבוצה מתחזקת. חניכי חוגי הסיירות במסע חנוכה. צילום : דרור בודוך