חושבים קיימות? התחרות הזו בשבילכם!

פרויקט משותף של קק"ל, בהובלת המדען הראשי, משרד החוץ ומשרד החינוך, ISDG – Israel Sustainable Development Goals, קורא לתלמידות ותלמידים מכיתות ז'-י"ב להציע מיזם שיסייע במימוש אחד או יותר מ-17 היעדים של האו"ם לפיתוח בר קיימא במדינות מתפתחות. התלמידים שיעמדו בכל הדרישות ויעברו את כל השלבים, יטוסו עם המיזם לרומא!
בשנת 2015 נפגשו מנהיגים מ-193 מדינות כדי להתמודד עם אתגרי העתיד במסגרת התכנית SDG - Sustainable Development Goals. באותה פגישה הוחלט על 17 יעדים, 169 מטרות ו-232 מדדים שכלל המדינות החברות באו"ם יפעלו למימושם עד שנת 2030. 17 היעדים שנבחרו עוסקים בתחומי החברה, הסביבה והכלכלה.
 
תכנית ISDG - Israel Sustainable Development Goals, שהוקמה בישראל, מזמינה את בני הנוער להשתתף במיזם ולהיות שותפים בהתגייסות של האו"ם במטרה להתמודד עם האתגרים העומדים בפנינו. ההשתתפות בתכנית ISDG מעניקה לתלמידות ולתלמידים הזדמנות ייחודית להשתתף בעיצוב העתיד של כולנו, במטרה להעניק עתיד טוב יותר לעולם.
 
תכנית ISDG מתמקדת במציאת פתרונות למדינות מתפתחות מתוך תפיסה כי באחריותה וביכולתה של כל מדינה, ובכלל זה מדינת ישראל, לסייע למדינות אחרות שאין להן הידע, הטכנולוגיה והכלים לעמוד ביעדי האו"ם. הדבר עולה בקנה אחד עם יעד 17, הקובע במפורש כי אחד היעדים החשובים הוא חיזוק שיתוף הפעולה הבינלאומי במטרה לקדם פיתוח בר-קיימא. יעד זה הוא חלק בלתי נפרד מערכי מדינת ישראל, מתוך ההבנה כי היא יכולה וצריכה לשמש דוגמה למדינות אחרות ולשתף אותן בידע, בכלים ובטכנולוגיות שברשותנו.
 
במהלך תכנית ISDG יתבקשו תלמידות ותלמידים מכיתות ז'-י"ב להציע מיזם שיסייע במימוש אחד או יותר מ-17 היעדים של האו"ם (SDG’s) במדינה מתפתחת שיבחרו מראש.

עדכונים אחרונים מהתחרות

ההרשמה למחזור ג' של התכנית נפתחה ב-8.9.2022.  ההרשמה תיסגר ב-10.11.2022.
 • לוחות זמנים ויצירת קשר - מחזור ג'

 • על התוכנית

 • 17 היעדים

 • הפעלת התוכנית במוסדות החינוך

 • מידע נוסף באתר התכנית

 • אירוע השיא בפורום האו"ם ברומא ביוני 2022

  באירוע השיא של התכנית לשנים 2020 ו-2021 הציגו שבע קבוצות מישראל את ההצעות שלהן להתמודדות עם אתגרים סביבתיים במדינות מתפתחות בפני פורום האו"ם לחקלאות וקיימות

 • הזוכים בגמר לשנת 2020

  הפקת חומרי חיטוי מצמחים בזמביה, גידול ארבה למאכל באתיופיה ופירוק פסולת אורגנית בעזרת זבוב הם שלושת המיזמים היצירתיים והייחודיים שזכו בתחרות הגמר בישראל של ISDG לשנת 2020