יום של מעשים טובים

יום המעשים הטובים: תלמידי בית הספר המקיף אורט אלפורעה מנקים את יער יתיר. צילום: קקל
יום המעשים הטובים: תלמידי בית הספר המקיף אורט אלפורעה מנקים את יער יתיר. צילום: קק"ל
מאת: מערכת חלון ירוק
15.3.2018
 
לכבוד יום המעשים הטובים הגיעו תלמידי תיכון אורט מהפזורה הבדואית למבצע ניקיון ביער יתיר, שנערך בשיתוף עם קק"ל. יער ציפורי זכה גם הוא ליהנות מעבודה תורמת של צעירי האזור, ובאותו זמן ממש קשישי עכו וג'וליס זכו לביקורים של צעירי היישובים, שתרמו ונתנו מעצמם והראו שמעשים טובים הם לא רק מילים
מאות מתנדבים ובני נוער יצאו ביום המעשים הטובים, בשיתוף קק"ל, לעשות טוב... הם תרמו ליערות, לסביבה הקרובה שלהם ולא שכחו את הקשישים, הסבים של כולנו.

מעשים טובים ביער יתיר

ליער יתיר הגיעו כ-200 תלמידים מבית הספר המקיף אורט אלפורעה במועצה האזורית אל-קסום, שבפזורה הבדואית, נלהבים ומלאי רוח התנדבות, להשתתף במבצע ניקיון ביער, שיזמה קק"ל במסגרת אירועי יום המעשים הטובים. עבד אבואלקיעאן, מנהל יער יתיר בקק"ל, סיפר על העבודה ההתנדבותית: "לכבוד יום המעשים הטובים הגיעו התלמידים לעזור בעבודות היער. הם ניקו ועזרו בהוצאת הגזם ליד העצים במטרה למנוע שריפות ולצמצם פגיעה בעצים. הסברנו לתלמידים על חשיבות היער ועל כך שהוא קיים לטובת כולנו. הילדים ראו חשיבות גדולה בעבודה ולראשונה ראו את פעילות קק"ל".

אמינה אבו חמאד, רכזת חינוך חברתי בבית הספר, סיפרה: "הפעילות שהתקיימה היום בשיתוף עם קק"ל מעבירה לתלמידים את ערך ההתנדבות וזאת תחילתה של דרך לקידום שיתוף הפעולה במגזר. אני מברכת על הפעילות של קק"ל. מבחינתנו יער יתיר הוא יער שלנו ואנו מוכרחים לשמור על היער ועל איכותו".
תלמידות אורט אלפורעה מנקות את יער יתיר. צילום: קקל
תלמידות אורט אלפורעה מנקות את יער יתיר. צילום: קק"ל

יחזרו גם ביום הניקיון

התלמידים עבדו, ניקו וגזמו ולאחר מכן סיירו ביער וזכו להסברים מעניינים ממדריכי קק"ל. בסיום הפעילות הם הבטיחו שיחזרו להתנדב גם ביום הניקיון הבינלאומי, וששיתוף הפעולה בין קק"ל למגזר יימשך.

עבד סיכם את האירוע המוצלח ואמר: "אני כבן המגזר רואה חשיבות גדולה בפעילויות כמו היום, והמטרה שלנו, מבחינתי, היא להמשיך את שיתופי הפעולה בין המגזר הבדואי לקק"ל בדרום".

גם יער ציפורי זכה לביקור ביום המעשים הטובים – תלמידי כיתות י' מבית הספר העמק המערבי יפעת ומקיף בית זרזיר הגיעו ליער ציפורי וניקו אותו כתרומה לקהילה, ולא עזבו לפני שהכינו ערמה יפה של שקיות מלאות באשפה.
היה מלוכלך לפני שהגעתם... ביער ציפורי. צילום: קקל
היה מלוכלך לפני שהגעתם... ביער ציפורי. צילום: קק"ל

קשישי עכו וג'וליס לא לבד

יחידת הביצוע של מרחב צפון בקק"ל ניצלה את יום המעשים הטובים להתגייסות למבצע שיפוץ דירות לקשישים בעכו. בשעות הבוקר המוקדמות הגיעו חמישה מתנדבים לבתי קשישים בעיר. הם ניקו, צבעו וסידרו את חצרות הבתים. המתנדבים נרתמו בשמחה לפעילות המבורכת הזאת וביצעו עבודה מצוינת מכל הלב. על פניהם של הקשישים עלו חיוכים של שמחה והוקרת תודה.

ואילו חניכי מעוף בית ג'אן וג'וליס מצאו דרכים יפות משלהם לקיים את מצוות יום המעשים הטובים: בבית ג'אן יצאה קבוצת המנהיגות למתחם של בית הקברות הצבאי, שם עשתה עבודה תורמת (ניקיון וטיפול בגינון), בעוד שקבוצת המנהיגות של ג'וליס יצאה לבית הקשיש ביישוב, שם הכינה לקשישים ארוחת בריאות בכיף ובשמחה.
עכשיו נקי כאן. יום המעשים הטובים ביער ציפורי: התלמידים והשטח הנקי. צילום: קקל
עכשיו נקי כאן. יום המעשים הטובים ביער ציפורי: התלמידים והשטח הנקי. צילום: קק"ל