"מחוברים" בקריית מלאכי

בני הנוער והאזרחים הוותיקים בשיחת הפתיחה של יום הפעילות המשותף. צילום: מישל אוקנין, ארכיון הצילומים של קקל
בני הנוער והאזרחים הוותיקים בשיחת הפתיחה של יום הפעילות המשותף. צילום: מישל אוקנין, ארכיון הצילומים של קק"ל
07 מרץ 2023
בני נוער מבית קק"ל למצוינות בקריית מלאכי אירחו את ותיקי העיר לפעילות מחברת ומרגשת של שימוש בסמרטפונים. בסיום ביקשו כולם להיפגש שוב והתחברו לקבוצת ווטסאפ משותפת.

ב-19 בפברואר 2023 התקיים בבית קק״ל בקריית מלאכי אירוע מיוחד – כעשרים מבוגרים הגיעו למפגש עם בני הנוער כדי ללמוד מהם על פלאי הטכנולוגיה, על מגוון האפליקציות והרשתות החברתיות הקיימות, וגם כיצד להזמין תורים ולנהל את הדברים שלהם הם זקוקים בעזרת הטלפונים הניידים.

"הילדים מקבלים המון במסגרת בית קק"ל למצוינות. חשבנו ליזום רעיון שיאפשר להם גם לתרום מעצמם למען אחרים בקהילה ומכיוון שהם טובים מאוד בכל הנושאים הטכנולוגיים ובדגש על עבודה עם סמרטפונים, החלטנו לשלב את היכולות שלהם והידע עם ותיקים מהיישוב שישמחו לעזרה", מספרת הדס דניאלי, מדריכה בבית קק"ל בקריית מלאכי.

הדרכה אישית לשימוש בסמרטפון. צילום: מישל אוקנין, ארכיון הצילומים של קקל
הדרכה אישית לשימוש בסמרטפון. צילום: מישל אוקנין, ארכיון הצילומים של קק"ל

תה, עוגיות ואינסטגרם

במהלך הפעילות הטכנולוגית הבין-דורית שמעו ותיקי העיר הרצאת העשרה על הפלטפורמות הדיגיטליות השונות, ולאחר מכן קיבל כל אזרח ותיק ליווי מחניך של בית קק״ל, אשר עזר לו להסיר את המכשולים הטכנולוגיים ולהפוך את חווית השימוש בטלפון הנייד למוצלחת יותר. החששות והמבוכה שאפיינו את תחילת הפעילות, בעיקר של בני הנוער, התפוגגו בהמשך והפכו לחיבור והתרגשות רבה מצד כל המשתתפים.

בני הנוער אירחו את הוותיקים מכל הלב, הכינו להם תה ועוגיות והסבירו במאור פנים ונפש חפצה על פלאי הסמרטפונים. התגובות היו מצוינות, גם הנוער וגם המבוגרים ביקשו להיפגש שוב למפגשים נוספים, ונפתחה קבוצת ווטסאפ לכל מי שהגיע.

נוער מלמד טכנולוגיה. צילום: מישל אוקנין, ארכיון הצילומים של קקל
נוער מלמד טכנולוגיה. צילום: מישל אוקנין, ארכיון הצילומים של קק"ל

ממקבלים - לנותנים

מנהל בית קק״ל קריית מלאכי רועי מרסיאנו: "לראות את הנערים והנערות שלנו הופכים ממקבלים לנותנים, ולראות את האכפתיות שלהם כלפי גיל הזהב בפעילות המרגשת הזו, גרם לי להבין כמה כוח יש בכל אחד מאיתנו לפעול ולעשות טוב, גם בדברים הקטנים ביומיום".