בדרך לדרום עוצרים במצפה בית אשל

מצפה בית אשל. מנציח את הגבורה ואת ההתיישבות בנגב. צילום: אלבטרוס, ארכיון הצילומים של קק"ל
בנות אולפנת להב"ה השכימו קום ויצאו דרומה לאילת, ובדרך עצרו במצפה בית אשל, וזכו להכיר אתר היסטורי מיוחד ומשמעותי. רוצים גם אתם לבקר במקום? צרו איתנו קשר
בנות אולפנת להב"ה היו בדרכן לטיול בהרי אילת, כשעצרו למנוחה+סיור במצפה בית אשל, אתר מורשת לאומי סמוך לבאר שבע, וגילו פנינה היסטורית שיש לה מקום חשוב בתולדות המדינה. הבנות קיבלו הדרכה ממדריך קק"ל, שהחיה את סיפור המקום והשפעתו על ההתיישבות בנגב מימי הקמת המצפים בנגב ועד היום, וחיבר אותן להיסטוריה.

"מפתיע אותי שלמרות שלקחתי קורס שלם בנושא מלחמת העצמאות לא הגענו לכאן ולא ידעתי על מקום זה", אמר הרב אפרים זיק, מנהל בית הספר, שסיכם את הביקור בהנאה רבה, "חידשתם לי המון ואני מודה לכם באופן אישי". הסיור נערך במסגרת פרויקט מעוף שומרון, שעליו אחראית מיכל אלקלעי, ובסיוע של נציגת המרחב במקום אורנית גינת.
בנות להב"ה עם מדריך קק"ל במצפה בית אשל. צילום: קק"ל

גם אתם רוצים לבקר במצפה בית אשל?

עבור בנות אולפנה להב"ה היה הביקור במצפה בית אשל אירוע שיצק משמעות נוספת לטיול שלהן להרי אילת, וזו הזדמנות נפלאה להזמין גם אתכם לבקר במקום וליהנות מהמדשאות והשירותים שקיימים באתר.

מצפה בית אשל הוא אחד משלושת המצפים שהקימה קק"ל בנגב בשנת 1943. בית אשל הוא אתר מורשת לאומי, המנציח את המעשה החלוצי של ההתיישבות העברית בנגב ואת עמידת הגבורה כנגד הפולש המצרי במלחמת העצמאות.

הזמנת ביקור והדרכה

מצפה בית אשל פתוח לאורך כל השנה לכל אדם ללא עלות כספית. אפשר לסייר במצפה בעזרת המדריך המודפס של קק"ל שמחולק במקום, ואפשר להזמין הדרכה עם מדריך קק"ל.

איך מגיעים?

בית אשל שוכנת בצד רחוב שלושת המצפים בבאר שבע. זוהי דרך כבושה, שנמצאת בין מחלף שרה (מפגש כביש 25 עם כביש 40) וצומת בית אשל (מפגש כביש 25 עם כביש 406). הפנייה למצפה ממעגל התנועה שבכביש מס' 25 (שדרות יגאל אלון), כ-600 מ' ממזרח לצומת בית אשל.