"בשביל הלב" – יום שיא מלב אל לב

נהנים ביחד: פעילות הניידת החינוכית של קק"ל. צילום: חן טסלר
מאות חניכי צמי"ד ותלמידי של"ח גדשו את מדשאות מרכז שוני של קק"ל ביום שיא משותף, שכלל תחנות פעילות ו-ODT, משחקים, שירה, ובעיקר תחושה של חיבור גדול ונתינה. "כל מפגש כזה הוא רווח נקי לילדים ואוויר לנשימה"
ביום רביעי, 24.5.2023, פקדו את מרכז שוני קק"ל כ-400 חניכי צמי"ד ותלמידי של"ח ממחוז חיפה, לאירוע שיא חגיגי וססגוני. האירוע, יוזמה משותפת של קק"ל ושל"ח מחוז חיפה, שהוכתר בהצלחה, מציין, בין השאר, את הקשר החם שבין תלמידי צמי"ד ובין תלמידי השל"ח שאימצו אותם ומלווים אותם לאורך השנה.
 
במהלך האירוע הפעילו בנות השירות הלאומי של קק"ל, עמותת "מרחבים" נוער בסיכוי ומש"צים תחנות מגוונות, בהן פעילות של הכנת עציצים מלוחות עץ ממוחזרים, בעזרת הברגה, ניידות חינוכיות של קק"ל, מעגל מתופפים וטאבון להכנת פיצות. ברקע נשמעה כל העת מוזיקה, שחיממה את האווירה.
בנות שנת השירות של קק"ל בסדנת דרבוקות. צילום: חן טסלר

קשרים מיוחדים וחיבור לאהבת הארץ

איילה, מאיה ופאני, שלוש תלמידות שהגיעו יחד עם יפתח, המורה שלהן לשל"ח, ליוו את חניכי בית הספר הנרייטה סאלד מחיפה. "זה היה יום מגבש מאוד", סיפרה איילה, "הכרנו כאן צדדים של החניכים שביום יום אנחנו פחות נחשפות אליהם. ראינו את החניכים מתמודדים עם פעילויות מאתגרות כמו בניית עציצים, הכרוכה במיומנות של הברגה, ופעילות של ניידת ארץ ישראל של קק"ל, והם עשו זאת יפה, ובהצלחה".

שלי מסורי, רכזת טיולים מנווה מיכאל בפרדס חנה הוסיפה: "אנחנו מודים על היום המיוחד, הילדים נהנו מאוד מהמפגש עם ילדים נוספים. כל מפגש כזה הוא רווח נקי לילדים ואוויר לנשימה".

גיל בביוף, רכז של"ח וידיעת הארץ מטעם משרד החינוך, מספר על הקשר המיוחד שנוצר בין בתי הספר של של"ח לבתי הספר של צמי"ד: "הקשרים המיוחדים הללו התחילו בתקופת הקורונה, ומשם זה צמח. המטרה של הפעילות המשותפת ושל יום השיא היא לחבר את הילדים לאהבת הארץ. השאיפה שלנו היא להרחיב את הפעילות בשנה הבאה לכל הארץ".
פעילות משותפת על הדשא. צילום: חן טסלר