ט"ו בשבט עם הקהילות היהודיות בעולם

הקרוואן החינוכי: פעילות "מצנח" בקולומביה
חגיגות ט"ו בשבט של קק"ל הגיעו למדינות שונות ברחבי העולם באמצעות הנציגים והשליחים של קק"ל, שהביאו עמם לקהילות היהודיות, לילדים ולבני הנוער את חוויית החג, ואת החיבור למדינת ישראל, לטבע, ליער ולסביבה

עושים שמח

שמונה צוותים של מדריכים שליחים מטעם קק"ל יצאו ליעדים שונים בעולם כדי להיפגש פנים אל פנים עם ילדים ונוער בחוץ לארץ, לחגוג יחד את ט"ו בשבט ברוח של אהבת הארץ, שמירה על הטבע והסביבה וחיבור לערכי החג – הכול תוצרת כחול לבן והחטיבה לחינוך ולקהילה של קק"ל.

חוגגים בכל העולם

הצוותים הגיעו לקנדה, קולומביה, אקוודור, קוסטה ריקה, קובה, מקסיקו, גרמניה, שווייץ, אוסטריה, צרפת, הולנד ומולדובה. הם עברו בבתי ספר ובמוסדות חינוך של הקהילות היהודיות ובמשך עשרה ימים הפעילו את הילדים ובני הנוער ותרמו לאווירת חג ולקירוב לבבות גם במקומות רחוקים.

הפעילות זכתה להצלחה רבה בכל המדינות. הילדים ובני נוער ציפו למפגשים ולפעילויות עם השליחים מהארץ ונהנו מהתוכניות החווייתיות ומהחיבור לט"ו בשבט, למנהגי החג, לעולם המושגים והערכים של קק"ל, ליער, לטבע, לאיכות הסביבה ולנושא של המאבק בשינוי האקלים. בחלק מבתי הספר התקיימו סדרי ט"ו בשבט חגיגיים ונטיעות.

שמחנו לקבל גם דרישות שלום, תמונות ורשמים מהצגות והפעלות שערכו  באופן עצמאי כמה מחנכים שהשתתפו בסמינרים של קק"ל למחנכים מהעולם. בליטא לדוגמה העלו מורים שביקרו בישראל הצגה מרשימה בנושא עצי היער וט"ו בשבט עם תחפושות מרהיבות, שקושטו בפניהם המחויכים של הילדים.

צילום באדיבות מחלקת חינוך בתפוצות

העשרה וחוויה: סדרי ט"ו בשבט, הפעלות וחידונים

בסדרי ט"ו בשבט ובטקסי החג שולבו מגוון חידונים, משחקים והפעלות של קק"ל, ובאמצעות הפעלות השטח של הקרוואן החינוכי למדו המשתתפים בפעילויות על הארץ ועל הטבע ואיכות הסביבה.  בפעילות "מצנח" הם נהנו לגלות אתרים ויישובים על מפת הארץ, במשחק "סולמות וחבלים" הם חידדו ידע הקשור למושגים בתחום איכות הסביבה, בהפעלה "מזרע לשתיל" הם למדו על התהליך המופלא של יצירת עצים ויערות, ובהפעלה של "המצאות ישראליות" הם נחשפו לחדשנות הישראלית המפורסמת בכל העולם.

כמו כן שיחקו המשתתפים בחידונים בנושאי עצים ויער, בבינגו עצים, וגם קיבלו משחק טריוויה TREEVIA חדש שהופק לרגל החג, וזה בעצם מה שצריך בשביל להרגיש קרוב לישראל ולהתחבר לחג שכולו שירת הטבע ואהבת הארץ.

צילום באדיבות מחלקת חינוך בתפוצות