מתחפשים ירוק? ברוררר

מתוך תחרות התחפושות של אתר קק"ל לילדים ולנוער
מתחפשים? ברוררר. התחפושות שלכם ירוקות? ברוררר. כי אחרת אתם עלולים להזיק לסביבה. אז קבלו שלל הצעות לתחפושות "עשה זאת בעצמך", מקוריות וסביבתיות
צחוקים, צחוקים, אבל כמות הפסולת הבלתי מתכלה שאנו מייצרים בפורים, יכולה להישאר על הכדור הזה ולזהם אותו מאות רבות של שנים. אז כן, בהחלט הגיע הזמן להפוך את פורים לחג אקולוגי יותר. עם קצת מחשבה, גם סופרמן יכול להיות ירוק...

אז קדימה – במקום ללכת לחנות ולהוציא כסף על תלבושת ואביזרים (בייחוד כאלה שעשויים מפלסטיק), שיהפכו אחר כך לפסולת מזיקה לסביבה, אפשר להכין תחפושת בבית. זה הזמן להוציא מהארון את כל הבגדים הישנים שכבר לא משתמשים בהם, כלים ומכלים שעבר זמנם וצעצועים שאתם כבר לא משחקים בהם, לתפור, לגזור ולהדביק, ולהכין לעצמכם תחפושת שהיא לא פחות מרשימה מאחת שאפשר לקנות בחנות – אבל לא עולה כסף (או לפחות עולה פחות) ובדרך גם מקטינה את כמות הצריכה של חומרים לא ידידותיים לסביבה.
וכדי שלא תגידו שאנחנו רק אומרים – סרקנו את הרשת עבורכם ויצאנו עם שלל של הצעות לתחפושות מהממות שאפשר להכין לבד, ולהיות הכי מקוריים בסביבה. הנקייה, כמובן:
 
 1. רובין הוד, אריה, חילזון וינשוף – תחפושות מקסימות, קלות וכיפיות להכנה: "בא במייל"
 2. מתחפש/ת לפיה ורוצה להכין את הכנפיים לבד, בצבע, בצורה ובגודל המתאימים? הנה הסבר»
  והנה סרטון קצר שמסביר איך להכין תחפושת ממש יפה של ציפור» וגם סרטון של עוד תחפושת מקסימה של ינשוף»
 3. ומה דעתכם על תמנון?
 4. וביצת עין?
 5. ואם זכר ט"ו בשבט והעץ שנטעתם עדיין מקננים בכם – קבלו תחפושת של שקדייה»
 6. ואם להיות פיטר פן רציתם, כך תכינו את התחפושת בעצמכם»
 7. וגם כתר של דינוזאור, פשוט ומדליק»
  •  

   רוצים רעיונות נוספים לתחפושות ירוקות וסביבתיות?
   היכנסו לגלריית התחפושות של תחרויות התחפושות של חלון ירוק»

  עץ הדעת ועץ החיים. מתוך תחרות התחפושות של חלון ירוק

  ואיך חוגגים על בטוח?

  מדי שנה נפגעים ילדים בחג פורים, פגיעות שבקלות ניתן להימנע מהן. ארגון בטרם פרסם את המלצות הבטיחות לחג, ואנו ממליצים לכם לעיין בהן בקפידה לקראת החג. על קצה המזלג, הנה כמה עצות חשובות במיוחד:

  1. חזיזים, קפצונים ואביזרי תחפושות דמויי נשק – אסור להשתמש בכל סוגי הזיקוקים, החזיזים, הטילים כדורי נפץ ואבקות שריפה. אסור להשתמש באביזרים הדומים לכלי נשק אמיתיים מחשש בלבול בזיהוי מול גורמי בטיחות וגורמים עוינים.
  2. תחפושות תוצרת עצמית – מכינים לבד תחפושת? מצוין, שימוש לב לא להשתמש בחומרים דליקים כמו צמר גפן ונוצות, ולא להשתמש בשרוכים ובחוטים ארוכים העלולים להיכרך סביב הצוואר.
  3. תו תקן – רוכשים תחפושת? קנו ממשווק מורשה וחפשו את הכיתוב: "נבדק בהתאם לתקן הישראלי 562. הרחק מאש. כביסה מבטלת חסינות אש".
  4. ילדים מתחת לגיל 8 – לא מומלץ לחבוש מסיכה מתחת לגיל 8. אם נעשה שימוש במסכה, בכל גיל, יש לשים לב כי המסכה צמודה לפנים במידה המאפשרת נשימה, פתחי העיניים מאפשרים שדה ראייה מלא ואין שרוכים או דברים שעשויים לגרום חנק. בכל מקרה, מומלץ להוריד מסכות ותחפושות בעת משחק בגינות שעשועים או פעילות ספורטיבית.

   • ועכשיו, אחרי שהכנתם את התחפושת הירוקה-סביבתית-מקורית שלכם, הגיע הזמן ללמוד איך מכינים משלוח מנות שאינו מזיק לסביבה. ממש כאן»
    פורים שמח ועליז!