אסיפה ישראלית – סרטונים ופעילויות

בשנת 2015, לאחר שהובילו מספר עצרות ביום הזיכרון ליצחק רבין, החליטו קהלים שונים בחברה הישראלית להעמיק את מהותו של יום הזיכרון ליצחק רבין, וכך הוקמה האסיפה הישראלית, מוסד אזרחי שמטרתו להנציח את הרצח באמצעות דיאלוג ומעגלי שיח בין חלקי החברה השונים ולקדם מהלכים חברתיים לטובת כלל החברה הישראלית
תודה לאסיפה ישראלית, המשלבת הלכה למעשה בפעילותה תנועות נוער מכלל מגזרי החברה הישראלית, על תרומת המערכים לפעילויות.
האסיפה הישראלית מקיימת דיאלוג ומעגלי שיח בין חלקי החברה השונים ומקדמת מהלכים חברתיים לטובת כלל החברה הישראלית. היוזמה לפעילות היא של קואליציית "זוכרים את הרצח – נאבקים על הדמוקרטיה" המורכבת מתנועות, ארגונים ואישים מימין ומשמאל, יהודים וערבים, דתיים וחילונים, שהתאגדו במטרה להפוך את זיכרון רצח ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל לתמרור אזהרה עבור החברה הישראלית.

את הפעילות מובילות תנועות הנוער בישראל, לצד ארגונים חברתיים, מתוך אמונה בכך שעתידה של החברה הישראלית נמצא בידיהם של בני הנוער שלנו. כולם, כל אחת ואחד בחברה הישראלית, מתבקשים להתגייס למשימות של בניית ישראל מוסרית וצודקת יותר, של יצירת חברה אזרחית חזקה ובריאה וכולם צריכים לזכור ולא לשכוח מה עלול לקרות כאשר הפלגנות והשנאה מרימות את ראשיהן.

לפניכם פעילויות שבהן עסקה אסיפה ישראלית ביום הזיכרון ליצחק רבין תש"ף בנושאים "גבולות השיח" ו"קידום שוויון זכויות חברתי בישראל", וסרטונים של אסיפה ישראלית המציגים – האחד את מגילת העצמאות והשני את ארגון אסיפה ישראלית ואת פועלו.

מהי אסיפה ישראלית?

 

מגילת העצמאות