"קופסה כחולה" – תוכנית וערכה חינוכית

התוכנית "קופסה כחולה – קטנה אבל גדולה" מבקשת להחזיר את הקופסה הכחולה ופועלה אל הכיתות וגני הילדים. התוכנית, שפותחה באגף לחינוך ולנוער של קק"ל, ואושרה ע"י משרד החינוך, מיועדת להפעלה שבועית רציפה בשכבות הגיל הצעירות (גני חובה וכיתות א'-ג')

*תוכני הפעילות מיועדים לצורכי הדרכה והוראה בלבד, ואין לעשות בהם כל שימוש אחר מעבר לשימוש זה

תוכנית "הקופסה הכחולה"


במרכז התוכנית טקס קצר המתקיים אחת לשבוע או לשבועיים ומאפשר היכרות עם ה"קופסה הכחולה" בדרך חווייתית-לימודית. באמצעות הערכה המיוחדת, שבה כרזה מאוירת ומאירת עיניים, תקליטור ובו השיר "הקופסה הכחולה", כרטיסיות מידע, דפי עבודה ועוד, פועלים הילדים למען הנושא החברתי או הסביבתי שבחרו.

דרך תכנים ויעדים אקולוגיים מודגשים ערכים של שותפות, אחריות לסביבה ומעורבות של התלמיד בתרומה אישית לסביבה הקרובה ולמדינה.

הערכה פותחה בשיתוף ובתמיכת משרד החינוך, הופצה בעשרות אלפי עותקים לגני החובה ולכיתות א'-ג' בכל רחבי הארץ. אנו מזמינים את המורים והגננות שקיבלו את הערכה להפעילה בכיתות וליהנות יחד עם התלמידים משפע מערכי הפעילויות הנלווים אליה.

מיועד ל: ילדי גן עד כיתה ג’

זמן: במהלך שנת הלימודים

מקום: בכיתה, בבית הספר, בסביבה הקרובה ובבית

 

 

מה כוללת ערכת התוכנית?

ערכה חינוכית הקופסה הכחולה. צילום: ארכיון צילומי קק''ל

איך מפעילים את התוכנית?

הפעילות צריכה להתבצע מדי שבוע לאורך כ-10-7 דקות. במהלך הפעילות יושבים הילדים מול הכרזה הגדולה והצבעונית, ושני תורני הקופסה הכחולה ביחד עם המורה/הגננת מובילים את הפעילות.

התורנים בוחרים את אחת הקופות שמסתתרות בכרזה, מוציאים את הקלף הקשור בה, קוראים את הדקלום שכתוב על גב הקלף שנבחר או מקשיבים לו. בשיתוף עם יתר הילדים, עם הגננת או המורה מחליטים הילדים על המעשה השבועי שיבצעו. התוכנית משתפת את כל תלמידי הכיתה ומשתלבת בתוכניות הלימודים הקיימות. באפשרותכם לבחור מעשה אישי או מעשה כיתתי.

בחוברת ההנחיות תמצאו למעשה הכול! הנחיות כיצד לבצע את התוכנית בפעם הראשונה וביתר הפעמים, מילון מונחים וערכים ושלל הצעות ורעיונות למעשים כיתתיים ואישיים.
הקליקו לחוברת הנחיות למורה ולגננת»

 

 

פעילויות נוספות להנאתכם:

לפרטים נוספים ולהזמנות, צרו קשר עם נציגי חטיבת החינוך בהתאם למרחב הגיאוגרפי שאליו אתם משתייכים:

אזור טלפון דואר אלקטרוני
מדור חינוך מרחב צפון, שושי ראובני-לוי 04-8470367 shoshir@kkl.org.il
מדור חינוך מרחב מרכז, אליה מזרחי eliyam@kkl.org.il
מדור חינוך מרחב דרום, אורטל ביטון 08-9986119 ortalbi@kkl.org.il
מחלקת חו"ל, מלכה ברקאי 02-6583530 malcab@kkl.org.il