נותנים יד לשריון

נותנים יד לשריון

ילדי העובדים בלטרון מתכנסים יחדיו. צילום: ויקי יצחקי, קקל
ילדי העובדים בלטרון מתכנסים יחדיו. צילום: ויקי יצחקי, קק"ל
צביעת שולחנות, ניקיון כתוביות, גיזום צמחייה ועוד ועוד. מי עשה את כל העבודות המאתגרות האלה בפארק העוצבות בלטרון? ילדי העובדים של קק"ל, כמובן!
 
מאת: ויקי יצחקי, מדריכת קק"ל
17 ילדי עובדים מרמלה, רחובות, כפר אדומים וירושלים הגיעו מלאי מרץ ונכונות לעבודה מאומצת בפארק עוצבות השריון, שנמצא בשטח ההיקפי של אתר יד לשריון. בני הנוער נרתמו למשימה המרתקת וביצעו את המוטל עליהם, גם שהיה קשה וחם...ממש חם, מתוך התחברות לשורשי המקום, לנתינה ולאהבת הארץ. כפיר זר, בן 17, מתאר: "העבודה ביד לשריון העשירה אותנו והעניקה לנו תחושת סיפוק, בתרומה לאתר כזה, שמנציח אלפי גיבורים שהגנו על המדינה".

באים לעבוד עם מוטיבציה אדירה

עם בואם לאתר, עוד לפני תחילת העבודה בשטח, קיבלו ילדי העובדים סקירה על אתר ההנצחה ועמותת יד לשריון תוך מתן דגש על חשיבות האתר. בקרב הילדים התעוררה מוטיבציה גבוהה במיוחד, והם הרגישו שחשוב להם לתרום להנצחת זכרם של 4,995 הנופלים, ששמרו עלינו והקריבו את חייהם למען בטחון מדינת ישראל.

העובדים הצעירים ניקו את פארק עוצבות השריון, צבעו את השולחנות והספסלים שנתרמו על ידי קק"ל, ניקו את הכתוביות במצבות ההנצחה, גזמו צמחייה בפארק ופתחו את הנוף על מנת לאפשר גישה נוחה למבקרים במתחם. בתוך אתר יד לשריון הם עסקו בניקיון, גיזום צמחייה וחידוש המתקנים הקיימים במקום. הם עבדו בבגרות מתוך תחושת שייכות למקום והשקיעו רבות בעבודה.
צובעים ומחדשים את המתקנים בפארק. צילום: ויקי יצחקי, קקל
צובעים ומחדשים את המתקנים בפארק. צילום: ויקי יצחקי, קק"ל

נותנים וגם מקבלים

ילדי העובדים שהשקיעו ועבדו קשה מתוך תחושת רצון לטפח את האתרים של יד לשריון, זכו להיכרות עם חיל השריון וסיפורו. הם האזינו להדרכות מרתקות, ביקרו באתר וצפו בסרטונים.
הקבוצה חולקה לארבעה צוותים שונים, כאשר כל צוות בחר ללמוד על אחד הקרבות של אחת העוצבות באחת ממלחמות ישראל, ולהציגו.

ביום האחרון של שבוע העבודה העבירו בני הנוער לאורחים מקק"ל ומיד לשריון הרצאה על המוטיבים המרכזיים של החינוך הערכי בקק"ל, תוך כדי אמירת דברי סיכום הקושרים את הערכים הללו – בן אדם לחברו; בן אדם לסביבה; ובן אדם למורשת ישראל – לשבוע המיוחד שאותו זכו לעבור. האורחים וההורים זכו לחזות בעשייה המבורכת של הילדים ובתרומתם לקהילה.

ויקי המדריכה, גמלאית צה"ל בעצמה, שמחוברת לנושא הצבא וההנצחה, מסכמת בגאווה: "לחבר'ה צעירים שאוטוטו מתגייסים זו תרומה אדירה והרגשה של השתתפות".
ערכים ועבודה הולכים ביחד. צילום: ויקי יצחקי, קקל
ערכים ועבודה הולכים ביחד. צילום: ויקי יצחקי, קק"ל