האלונקה עליי, וכולם "אחריי!"

מסע האלונקות: מפגן תמיכה ענקי בשירות משמעותי בצהל. צילום באדיבות אחריי!
מסע האלונקות: מפגן תמיכה ענקי בשירות משמעותי בצה"ל. צילום באדיבות "אחריי!"
6,500 חניכי "אחריי!" יצאו לסדרת מנהיגות בת שלושה ימים ביער קק"ל. הם התנסו בהובלה ובהנהגה, הכירו את השטח, ישנו ביחד בשק"שים ולקינוח קיבלו מסע אלונקות מפרך. ואיך היה? "חוויה מדהימה"
 
מאת: דרור פלד ומערכת "חלון ירוק"
2.5.2016

"באחריי! אני לומד כי עליי לסמן מטרה ולחתור בכל הכוח לממש אותה". וכשהוא אומר "מטרה", מתכוון חניך אחריי! דימונה להתנסות הייחודית בהובלת הקבוצה והנהגתה שזכו לה חניכי התנועה בסדרת המנהיגות שנערכה ביער מירון-ביריה של קק"ל בגליל העליון.

תרגילי מנהיגות וגיבוש קבוצתי

מאות קבוצות ולמעלה מ-6,500 חניכי וחניכות אחריי! מכל רחבי הארץ יצאו בחודש אפריל 2016 לסדרת מנהיגות בשטח בת שלושה ימים ביער מירון-ביריה – יער נטע האדם הגדול בגליל. היער משתרע על פני כ-21 אלף דונם, ובו מבחר רב של אתרים, ובהם בוסתנים ומעיינות, בית כנסת עתיק, קברי צדיקים וצמחייה עשירה. במרכז היער ניצבת מצודת ביריה – אתר התיישבות ומורשת, סמל למאבק על זכותו של העם היהודי להתיישב על אדמתו.
בשלושת הימים המאתגרים התנדבו חניכי אחריי! בקהילה, התנסו בתרגילי מנהיגות ובגיבוש קבוצתי, השתתפו בסדנאות חווייתיות של קק"ל, נהנו מפעילויות הניידת החינוכית של קק"ל וקיימו ריצת ניווט. החניכים לקחו את המושכות לידיים והתנסו בהובלת הקבוצה והנהגתה והפנימו כי ביכולתם לסמן מטרה ולהגיע אליה תוך התמודדות עם כל הקשיים והמשברים שבדרך. במסגרת הפעילות הכינה כל קבוצה סקירה גיאוגרפית על המקום שבו היא שהתה, וכך למדו החניכים הן על הסביבה והן על היער ועל המצודה.
את סדרת המנהיגות חתם מסע אלונקות מפרך, שלמעשה היה מפגן תמיכה ענקי בשירות משמעותי בצבא. בסיום המסע התקיים טקס חגיגי לסיכום סדרת המנהיגות במצודת ביריה. "הייתה סדרה קשה, מוזר לישון כך ביער שני לילות רצופים, ככה סתם בלי אוהלים, רק בשקי שינה עם החברה, אבל זו חוויה מדהימה", סיכם החניך מדימונה.
חולקים בנטל: תרגיל בגיבוש. צילום באדיבות אחריי!
חולקים בנטל: תרגיל בגיבוש. צילום באדיבות "אחריי!"

"עומדים בכל קושי"

מנכ"לית אחריי!, ענבר הרוש-גיטי, אמרה כי "שוב הוכיחו חניכי אחריי! שהם מסוגלים לעמוד בכל קושי ולהוביל אחריהם רבים אחרים למען החברה בישראל. תודות לכל השותפים הוותיקים ולשותפינו מקק"ל שעמם אנו צועדים בימים אלו לשותפות אסטרטגית ומיוחדת במינה במטרה להגדיל את מספר החניכים ואת המנהיגות ביישובי הפריפריה. איתכם נוכל לשבור שיאים של עשייה ערכית וקהילתית למען מטרות חינוכיות בארצנו היפה".