דצמבר 2017: מדוושים ביער פלוגות

חוויית רכיבה גם לרוכבים המתחילים וגם לאלו שמחפשים את האדרנלין הגבוה. סינגל פלוגות. צילום: אילן שחם
והפעם – לחובבי האופניים שביניכם – סינגל דרומי שמתאים לכולם, המשלב צמחייה מגוונת לצד אתרים היסטוריים, וכמובן, הרבה אדרנלין
ביער קטן, ממש ליד קריית גת, נחבא לו סינגל נוח לרכיבה, המבטיח חוויית רכיבה מפתיעה גם לרוכבים המתחילים וגם לאלו שמחפשים את האתגרים מקפיצי האדרנלין. קבלו את סינגל פלוגות.
מרחבת החנייה שבה פרקתם את האופניים והתארגנתם ליציאה, צאו לרכיבה לצדו של נחל לכיש. כבר בהתחלה מחכות לכם כמה וכמה נקודות עניין: כ-450 מ' מרגע שיצאתם תראו לשמאלכם את הכבשן ששימש בעבר לייצור כדים לתושבי הסביבה; עוד קצת קדימה – ותמצאו את עצמכם מעל שרידי גשר שנבנה בתקופה העות'מנית; ואם תרצו לעצור שוב אחרי כ-800 מ' נוספים – תגלו לימינכם שרידי מערכת מים עתיקה למדי.

עכשיו אתם יכולים להתמכר לשקט ולהנאת הרכיבה, ליהנות מכמה סוגים של תאי השטח שמחכים לכם בקטע השביל הזה וגם מזני עצי היער השונים. אחרי שתעברו 4.7 ק"מ, תגיעו לדרך רחבה שסימון השבילים בה אדום, ולצדה שרידים של דרך הסולינג שסללו המצרים בין פלוג'ה לעיראק סווידאן (שבאזור מצודת יואב) במלחמת העצמאות.

סינגל פלוגות מזמן לכם גם שלל עצים, ובהם איקליפטוסים ואשלים, וצמחי אגבה וצבר. אם תגיעו בעונת הפריחה, תזכו לדווש בין מרבדי הכלניות העוטפים את היער. ועוד נוסיף, כי בעוד שהרוכבים המנוסים יכולים למצוא כאן לא מעט סיבובים שיוכלו להשכיב בהם את רכבם, על הרוכבים המתחילים לשים לב למעברי הערוצים שבהם ירידה ומיד אחריה עלייה תלולה.
להתמכר לשקט ולהנאת הרכיבה. צילום: אילן שחם

פרטי המסלול

אורך: 13.2 ק"מ, גובה מצטבר: 120 מ', רמת רכיבה: קלה.
הסינגל מסומן בשטח על ידי עמודי עץ ועליהם שלט קטן ובו רוכב אופניים ירוק על רקע לבן בתוך עיגול ירוק. הרכיבה היא אך ורק בכיוון המסומן – עם כיוון השעון.

* הערה: הגשר מהתקופה העות'מנית עובר בימים אלה עבודות שימור. קיים מעקף משולט שעובר לידו ולא מעליו.