מתחברים לאור ירח

במסגרת פעילות הקיץ של תכנית מעוף לחיזוק קשרי קהילה עם מפעלי קק"ל והטבע, יצאו שתי קבוצות מהמועצה האזורית שדות נגב לטיול בנחל חווארים בט"ו באב, והם חזרו מוארים ומלאי חוויות

אווירה מיוחדת בנחל חווארים

דמיינו אתכם ערב אחד בלי סמארטפון וטלוויזיה - שקט מדברי סביב, ירח מלא מציף אתכם באור מלטף ורק אתם והחברים שלכם קיימים ביקום כולו. זה בדיוק מה שעבר על שתי קבוצות ממועצה אזורית שדות נגב בערב ט"ו באב, שיצאו לטיול מהפנט ומגבש במסגרת תכנית מעוף של קק"ל.

ההכרות של קהילת שדות נגב עם אחד ממסלולי הלילה היפים והנגישים באזור רמת הנגב החולף בנחל חווארים ריגשה מאוד את המשתתפים, ובאווירה מיוחדת זו של ט"ו באב, עם הגוון הבהיר של הקרקע שמחזירה את אור הירח, הקהילה הכירה ונחשפה לפועלה הרב של קק"ל במרחב דרום.

לטיול יצאו שתי קבוצות, קבוצת בני נוער וקבוצה של נשות קהילת מושב מלילות. הם נהנו מסיור מודרך בנחל חווארים, מרכיבה על גמלים, אירוח במאהל בדואי, עריכת קומזיץ ובישול בטבע בחניון הרוא"ה של קק"ל.
נוער שדות נגב לאור ירח. צילום: אורנית גינת
טלי רחמים, מתנדבת תרבות במלילות ומי שארגנה את הטיול בשיתוף עם קק"ל, מספרת שאווירת הטיול הלילי נמשכת גם היום ומציפה אנרגיות חיוביות ברחבי המושב. "גם מי שלא היה בטיול יודע בדיוק מה היה שם, אנשים מדברים על הטיול הזה, זה היה טיול גיבוש של אנשים שגרים פה במושב ולא כולם מכירים אחד את השני. השבוע, למשל, מתקיים מפגש באחת החצרות של אנשים שהכירו בטיול".

האווירה הטובה והמיוחדת, חיברה בין האנשים, שחלקם שכנים שלא הכירו זה את זה, להתחבר בצורה מיוחדת במינה, כפי שמספרת רחמים: "היה יפה לראות איך הגברים התגבשו בתפילת ערבית, אנשים שלא נוהגים להתפלל שמו חולצות על הראש או מערכו כוס חד פעמית והפכו אותה לכיפה כדי להתפלל יחד".

ריקוד רומנטי בטבע

אי אפשר להתעלם מהתאריך המרגש של ט"ו באב, ובמסגרת חג האהבה הופעלו המטיילים בריקוד מיוחד הממחיש את חיזור בעלי החיים בטבע. כך למשל, זוגות התבקשו לבצע את ריקוד החיזור של עקרבים, למי שלא בקיא – מדובר בטקס חיזור של הזכר מול הנקבה, במידה והיא זזה הוא מתרחק, אם היא לא זזה ונעתרת לחיזוריו, הוא נוגע בצבתות שלה ויחד הם יוצאים בריקוד לחפש מקום ראוי לרבייה.

אורנית גינת, רכזת חינוכית באגף חינוך ונוער בקק"ל, מסכמת את הפעילות המיוחדת: "קק"ל תורמת לקהילה וחושפת את בני הנוער וזוגות צעירים למפעלי קק"ל בשילוב עם טיול חווייתי לאור ירח. במסגרת הטיול עסקנו גם בנושא השנתי על מנהיגות ודיברו על בן-גוריון, בדרך זו אנו מחזקים את המטיילים לציונות ולטבע".