איך אומרים נטיעות בגרמנית?

נטיעת עצים משותפת בהר כנען. צילום: רים דגש קק"ל
מאת: רים דגש
11.1.2017

אמנם ט"ו בשבט עדיין לא הגיע, אבל חניכי תנועת הנוער הדרוזי החליטו להיות ראשוני הנוטעים, ויצאו לנטיעת עצים ולפעילות משותפת באזור הר כנען, יחד עם בני נוער מבנימינה ואורחיהם מגרמניה
"התרגשתי מאוד כי זו הפעם הראשונה שבה אני יוצא לנטיעות", אומר איהם עזי, חניך תנועת הנוער הדרוזי בסניף בית ג'אן. הוא וחניכים נוספים של התנועה יצאו יחד עם בני נוער מבנימינה ומגרמניה לפעילות משותפת של נטיעת עצים, שהתקיימה ב-8.1.2017 בחלקה ליד בית הקברות בעיר צפת. גם מזג האוויר הקר לא הרתיע את החניכים אשר נהנו לטעת את השתילים הרכים.

כחול משתלב עם ירוק וחום

שיתוף הפעולה בין תנועת הנוער הדרוזית לבין תלמידים מ"אורט שומרון בנימינה" וגרמניה, שהגיעו במסגרת חילופי תלמידים שגרירים לארץ, ממשיך להתקיים גם השנה. הר כנען נבחר השנה כמקום לפעילות משותפת עם תחילת השנה האזרחית החדשה.

בפעילות השתתפו חניכי התנועה הדרוזית, תלמידי כיתות ט', בני 16-15, מבית ג'אן, ראמה, ירכא, מע'אר ודלית אל-כרמל. הפעילות החלה בשעות הבוקר. החניכים הלבושים בחולצות הכחולות תודרכו על ידי יערני קק"ל, אחזו בשתילים הירוקים והטריים שקיבלו ונטעו אותם בשטח שממוקם ליד בית הקברות בצפת.

החניכים שרו שירים ואיחלו חג שמח ושנה טובה איש לרעהו. צבעי הכחול, הירוק והחום יצרו תמונה מלבבת של רעננות והתחדשות של הטבע.
נוטעים שתילים רכים. צילום: רים דגש קק"ל

יום קר של פעילות מחממת לב

 

לאחר הנטיעות המהנות טיפסו החניכים למצודת בירייה והשתתפו בפעילויות אתגריות-ODT הקשורות לחג האילנות. כמו כן זכו החניכים לתצפית מרהיבה מהמצודה.

למרות ששרר קור עז בחוץ החניכים התרגשו מאוד מהיום המוצלח ומעורר ההשראה הזה והשתתפו בהנאה בכל הפעילויות. בסיום שבו החניכים לבתיהם מרוצים מהיום החווייתי שעברו יחד.

מסכם המסה חלבי, חניך בסניף דלית אל-כרמל: "צריך להרבות ביציאה לטבע כדי לחוש איזה ערך עליון הוא, לגעת באדמה זה דבר מאוד מרגש והייתי מרוצה מאוד מהפעילות. ואיהם עזי מהנהן ומוסיף: "אשמח להשתתף בפעילויות נוספות מהסוג הזה. אנחנו צריכים להפנים את העובדה שעלינו לדעת לשמור על הסביבה".