בהוקרה: ט"ו בשבט למדריכי שפיר

שוברים שגרה: מדריכי תנועות הנוער חוגגים טו בשבט ביחד. צילום: עמית כהן
שוברים שגרה: מדריכי תנועות הנוער חוגגים ט"ו בשבט ביחד. צילום: עמית כהן
במועצה האזורית שפיר, בשיתוף תוכנית מעוף של קק"ל, ניצלו את חג האילנות לאירוע חגיגי עם מדריכי תנועות הנוער, שכלל סדר ט"ו בשבט מרגש וחלוקת תעודות הכרה. "זהו ערב שבו אומרים להם תודה על כל ההשקעה שלהם במהלך השנה"
 
מאת: עמית כהן
הסערה, הגשמים והרוחות העזות שהגיעו לדרום ביום חמישי, 25.1.2018, לא מנעו מ-100 בני נוער, מדריכים ורכזי תנועות הנוער, לצאת מהפוך ומהבית החם ולהגיע לבית התרבות באבן שמואל במועצה אזורית שפיר לערב הוקרה וחגיגות ט"ו בשבט, שיזמו והובילו מדריכי תוכנית מעוף של קק"ל. תוכנית מעוף פועלת באופן שוטף עם החינוך הבלתי פורמלי במועצה האזורית שפיר, והמטרה הייתה לעצור את השגרה האינטנסיבית של מדריכי הנוער ולהעניק להם ערב חווייתי רק בשבילם, ערב שישלב פעילות גיבוש עם חגיגת סדר ט"ו בשבט.

ט"ו בשבט בסימן אחדות

הערב החל בברכות וחלוקת תעודות וספרים למדריכי הנוער, והמשיך לסדר ט"ו בשבט סביב שולחנות ערוכים. בני הנוער שהשתתפו באירוע היו חניכי השכבות הבוגרות של תנועות הנוער במועצה, שבשגרת היומיום מדריכים קבוצות ילדים, כותבים מערכים ופעילויות ועובדים ותורמים מעצמם רבות.
רגע לפני חלוקת ספרי ההוקרה, קמו לברך את בני הנוער סימון אלבז, מנהל חטיבת החינוך בקק"ל, שאמר: "השנה ט"ו בשבט הוא בסימן אחדות, ואני רואה שיש פה מקבץ מגוון של נציגי תנועות הנוער שיושבים ביחד". אחריו עלה ראש המועצה האזורית שפיר מר אשר אברג'ל וסיפר כי החוויות הגדולות ביותר שעליהן הוא מספר למשפחתו בארוחות ליל שישי הן מתנועת הנוער, ההדרכה, וגם הצבא. הוא בירך את בני הנוער והודה להם על פועלם הרב ועל השקעתם הרבה, ופנה אליהם ואמר: "תתחילו לארגן את תוכניות הקיץ, הקיץ הזה לא יהיה לכם אפילו יום אחד של מנוחה, תעברו מפעילות לפעילות. אני שמח על שיתוף הפעולה הנפלא עם תוכנית מעוף של קק"ל, וזוהי רק ההתחלה, נצלו את המשאבים שעומדים לרשותכם ומנפו פעילויות ביחד".
עובדים קשה כל השנה. חלוקת תעודות ההוקרה לבני הנוער. צילום: עמית כהן
עובדים קשה כל השנה. חלוקת תעודות ההוקרה לבני הנוער. צילום: עמית כהן

תעבירו את זה הלאה

טקס החלוקה תם וכולם התכנסו סביב שולחנות ארוכים וערוכים והחלו את חגיגת סדר ט"ו בשבט בהנחיית בוסתן פרג'ון. בני הנוער בירכו את ברכות החג, הרימו כוסית, ושרו ביחד את שירי ארץ ישראל. ומי שעמד שם נהנה ממחזה מרהיב – בני נוער מתחבקים, שרים ונהנים ביחד.
בערב הזה עצרו כולם את שגרת היומיום האינטנסיבית ובאו לחגוג עם תנועות הנוער ולהוקיר להן תודה. תוכנית מעוף מלווה את בני הנוער בפעילויות פתיחת שנה, טיולים ומחנות שונים, ולמדריכי התוכנית היה חשוב להנחות את ערב ההוקרה למדריכים ולתת להם שלוש שעות של חוויה וכיף. "ט"ו בשבט מסמן את האחדות והציונות, מוסיפה עמית כהן, פרויקטורית מעוף, "ואנו מחנכים את מדריכי הנוער שיעבירו הלאה לקבוצות האישיות שלהם את חשיבות הציונות והאחדות במדינת ישראל".
"זהו ערב משמעותי עבור בני הנוער", אומר ישראל דהאן, רכז חינוך בלתי פורמלי במועצה אזורית שפיר. "ערב שבו אומרים להם תודה על כל הטוב וההשקעה שהם עושים במהלך כל השנה, זה לא מובן מאליו".
חגיגת טו בשבט: שרים, מרימים כוסית, מברכים ונהנים ביחד. צילום: עמית כהן
חגיגת ט"ו בשבט: שרים, מרימים כוסית, מברכים ונהנים ביחד. צילום: עמית כהן