חג מתוק ביער נווה צוף המתחדש

תמונה קבוצתית של ילדים וחיילים
כולם באים לחגוג וליהנות ממראה היער המתחדש. צילום: מיכל אלקלעי
בחג ט"ו בשבט יצאו ילדי תוכנית מעוף בנימין, שזה עתה החלה לפעול במועצה, תושבים ועובדים של המנהל האזרחי לחגוג את החג ביער, ליהנות מהטבע המלבלב ולנטוע שתילים, שבעתיד יהיו עצים לתפארת
 
מאת: מיכל אלקלעי
כ-350 משתתפים, הגיעו ביום שני, 21.1.2019, חג ט"ו בשבט, ליער נווה צוף (אום צפא), הנפלא לחגוג את החג ולחדש חלקה שנשרפה ביער לפני שלוש שנים, על ידי נטיעת עצי שקד, אלה, חרוב ועצי חורש נוספים. תושבי הקהילה המקומית – ילדים, גננות, מורים ותושבים מהמועצה האזורית מטה בנימין, ומהיישובים עטרת ונווה צוף, ועשרות אזרחים וחיילים המשרתים במנהל האזרחי – התכנסו ביער ובאו לציין בהתרגשות את החג ואת היער המשתקם. גם ראש המועצה, ישראל גנץ, וח"כ אבי דיכטר, יו"ר ועדת חוץ וביטחון, הגיעו כדי להשתתף באירוע ולחזק את התושבים והילדים.

לצבוע את היער בירוק

ט"ו בשבט הוא הזדמנות נפלאה לצאת ולטייל בטבע. עלים ירוקים על כל שעל, ובכל פינה מתגלות להן פריחות העונה, רקפות, כלניות ועיריות גדולות. כמו בכל שנה בעונה זו, גם פריחת השקד, שלה כולם מחכים, החלה לבצבץ. המשתתפים באירוע נהנו מסיורים מודרכים בשמורת היער אום צפא בהדרכת רט"ג, ומשלל פעילויות העשרה ירוקות, שערכה קק"ל, שקשורות ליער ולשמירה עליו. המשתתפים למדו על חשיבות העץ ותרומתו לסביבה, לאדם ולבעלי החיים. הם השתתפו בהפעלה בשם "שומרי היער" העוסקת בנושא שמירה על היער מפני שריפות ומפגעים ויצאו לטיול קצר בכל הארץ באמצעות משחק משימות בשם "מפת ארץ ישראל".

מיכל אלקלעי, רכזת תוכנית מעוף בנימין בקק"ל, אמרה: "פתחנו החודש את תוכנית מעוף במועצת בנימין באווירה של חג, של חידוש יער שנשרף ושל שיתוף פעולה חדש שיצמיח את הקהילה המקומית. בהמשך אנחנו שואפים להפוך את היערות באזור ליערות קהילתיים. הכוונה היא שהתושבים ומוסדות החינוך יהיו מעורבים בשמירה על היערות ובטיפוחם יחד עם המינהל ועם קק"ל".

אבי דיכטר הודה למשתתפים על ההזדמנות לחגוג את החג עם ילדי המועצה ביציאה ליער ובנטיעה משותפת של עצים חדשים, ובירך אותם בעתיד ירוק וטוב של תקווה וביטחון.

היה יום מרגש ומחזק, שהעצים את הקהילה והחיבור ליער, ונטע במשתתפים שמחה ואופטימיות לצד רצון לחזור לטייל ביער ולראות את השתילים צומחים.

ילדים ומבוגרים סביב משחק משימות של קק"
כאן משתתפים במשחק משימות "מפת ארץ ישראל". צילום: מיכל אלקלעי

קראו עוד...