אירוע מהחלל: ט"ו בשבט עם הטייסת

קבוצת ילדים בתחנת פעילות
המשתתפים נהנו מתחנות מקוריות של חניכי "מועדון הטייסת". צילום באדיבות מש"י נס הרים
24 ינואר 2019
תלמידים מתוכנית "מועדון הטייסת", יחד עם הטייסים שמלווים אותם, בשיתוף תוכנית מעוף, ערכו פעילויות ט"ו בשבט בנס הרים לתלמידים בני גילם – ואת כל הפעילויות בנו בעצמם. מבזק הטייסת: היה בוקר מעולם אחר"
 
מאת: מערכת חלון ירוק
כ-60 תלמידים מכיתות ה'-ו' משלושה בתי ספר ברמלה, חניכי התוכנית "מועדון הטייסת", שהקימה רונה רמון ז"ל באמצעות קרן רמון, ציינו את ט"ו בשבט במרכז השדה והיער נס הרים של קק"ל, כשלצידם החונכים שלהם בתוכנית – עשרה טייסי חיל האוויר. משימתם של התלמידים הייתה להעביר פעילות ט"ו בשבט למאות תלמידים בני גילם מיישובי מעוף במחוז מרכז בהם לוד, רמלה, בני עייש, אבני חפץ, נווה צוף, רחובות וכרמי יהודה.

הטייסים והילדים התרגשו מאוד – חדורי רוח משימה הם התגייסו יחד להוביל פעילות חווייתית ומעניינת לט"ו בשבט, אירוע חגיגי ומיוחד שהתכוננו ונערכו אליו בשבועיים האחרונים ונערך ב-21.1.2019. ההפעלות שהועברו לאורחים היו מקוריות – כאלה שחניכי "מועדון הטייסת" יצרו בעצמם.

12 תחנות פעילות מקוריות

אז איך מפעילים כל כך הרבה ילדים, ומה יהיה גם מעניין וגם מהנה עבורם? על זה בדיוק הם עבדו יחד והצליחו לייצר 12 תחנות פעילות המבוססות על ODT, ערכי עבודת צוות וחשיבה יצירתית תוך שילוב תוכן לימודי כמו מיחזור, היכרות עם עולם הצומח ועוד. הם גם עפו על זה בעצמם ולמעשה הם היו מי שהפעילו את כל המשתתפים.

והם לא היו לבד – מדריכי קק"ל עזרו להם והפעילו גם הם עמדות פעילות במקום בהן תחנות יצירה, ניווט בשטח מרכז השדה עם אפליקציית "חוויער" של קק"ל ובישולי שדה, שכללו ליקוט עלים והכנת קציצות חוביזה ופיתות תוך הדגשת התהליך שעובר גרעין החיטה עד שנוצרת הפיתה...

לסיום היום התכנסו כולם בחדר האוכל החגיגי שאורגן וסודר לכבודם וערכו סדר ט"ו בשבט כהלכתו – על פי קק"ל – עם מסכת ט"ו בשבט חגיגית המלווה בשירים ומנגינות, קטעי קריאה וסרטונים, שולחן עמוס בכל טוב והפעלה מוזיקלית שמחה שחיברה את המשתתפים עם שירי החג.

"ט"ו בשבט הוא חג שבדרך כלל יש נטייה לחגוג ולציין אותו פחות, אז תודה רבה על האירוע המשמעותי", שיתפו בתחושותיהם בתי הספר שהשתתפו באירוע. "האירוע זה נתן לילדים הזדמנות לחוות את החג בצורה משמעותית וערכית. תודה על הארגון ועל הסדר המופתיים".

ילדים בסדר ט"ו בשבט
לסיום ערכו סדר ט"ו בשבט. צילום באדיבות מש"י נס הרים

קראו עוד...