ליצור דברים מפסולת

ליצור דברים מפסולת

צילום: Canva
צילום: Canva
הפסולת לסל וחסל? לא בטוח. אמנים רבים בוחרים דווקא להשתמש בפסולת ביצירותיהם. אבל לא חייבים להציג במוזיאון כדי לעשות ליצור דברים יפים מאשפה. לפניכם: פרח משאריות של עיתונים ותוף מקופסה ישנה
להשליך פסולת לפחי המיחזור זה חשוב, גם שימוש חוזר בחומרים הוא חשוב, אפילו מאוד. אבל על זה כתבנו, והרבה. עכשיו אנחנו רוצים להציג את אמנות המיחזור, או, נכון יותר, מיחזור יצירתי.

אמנים רבים בוחרים לנטוש את החומרים המסורתיים ולהשתמש – כן, ממש פסולת – כדי להציג את היצירות שלהם. הנה, למשל, סרטון מתערוכת "מאשפה לאמנות" שנערכה בסיאטל ב-2010, ומציגה המון דוגמאות ליצירות יפות שנעשו כולן מחומרים ממוחזרים:
 

אפשר להכין פרח מתנה לאימא או לחברה רק משאריות של עיתונים, דבק ולצבוע בשלל צבעים:

יש לכם חבר קטן עם כישרון מוזיקלי? כך תוכלו להכין תוף פח מקופסת פח פשוטה שפעם שימשה לאחסון מזון. זה נראה נהדר גם בתור סתם קישוט לחדר!

מחומרים ממוחזרים אפשר לבנות דברים מורכבים – למשל בית בובות שלם. הבית שלכם מלא בחומרים שונים שמהם אפשר להרכיב בית כזה, ורמת הפירוט שלו תלויה רק בכמות הזמן והמאמץ שאתם מוכנים להשקיע. הנה דוגמה:

אז לפני שאתם זורקים לפח – אפילו לפח המיחזור – נסו להפעיל את הדמיון כדי לראות אם יש דרכים יצירתיות ליצור מהדברים שעמדתם לזרוק דברים חדשים, שיהפכו גם את הבית וגם את הסביבה ליפים יותר!

יש לכם עוד טיפים? מצוין, שלחו אלינו ואנו נדאג לפרסם, למייל: greenwin@kkl.org.il