משחקים לשעת ממ"ד

צילום: Canva
צילום: Canva
מוצאים את עצמכם מבלים יותר זמן במרחב המוגן מאשר תכננתם ומיציתם את כל אפשרויות התעסוקה? הנה שבעה רעיונות שאולי לא חשבתם עליהם ויעבירו לכם את השעמום בסבבה
לא ניכנס לפרטים למה זה קורה, רק לעובדה שמי שהלכו לו התכניות ומוצא עצמו שעות נוספות במרחב מוגן וכבר נמאס לו לטפס על קירות הבטון, מחפש איך להעביר את הבאסה קצת יותר בכיף. טוב שאמרתם שאתם בוהים בחלל, בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, כדי לספק את הסחורה ולהפיג את השעמום.
משפחה בצוק איתן. צילום: ארכיון צילומי קק"ל
משפחה בצוק איתן: במקום להשתעמם - לשחק ביחד. צילום: ארכיון צילומי קק"ל

שבעה רעיונות מדליקים להפגת השעמום בממ"ד

מסיבת פיג'מות

אין גיל שבו מסיבת פיג'מות לא רלוונטית. קודם כל מתקלחים ולובשים פיג'מות. אפשר להכין מבעוד מועד דברים טעימים: עוגיות, גלידה, וכמובן לקשט את המקום באווירה מיוחדת. לאלה מכם שיותר צפוף להם בממ"ד וצריכים להתחשב באחרים, בקשו מהם מראש לשתף פעולה והזמינו אותם להצטרף למסיבה. שימו מוזיקה מהנה, רקדו ותנו לגוף להשתחרר לצלילי המוזיקה.

סופרי העתיד

נניח שסיימתם לקרוא את כל הספרים שכבר הכנתם לממ"ד, מה תקראו עכשיו? הכינו סיפור משלכם. אפשר לצייר ציור, לצלם תמונה או לקחת חפץ כלשהו ולהמציא סביבו סיפור, להעביר אותו בין יושבי החדר וביחד ליצור סיפור חווייתי מהנה ומקורי.

כוכב הממ"ד

הכריזו על תכנית כשרונות. בכל פעם בחרו תחום אחר כדי לאפשר ליותר אנשים להשתתף בחוויה. נניח שבחרתם שירה, בקשו מכל אחד לתת ביצוע משלו לשיר אהוב וערכו הצבעה לבחירת הזוכה.

הלו, אחי, מה שלומך?

נמאס לכם כבר לראות כל היום את אותם הפרצופים, אבל אין מה לעשות ואתם תקועים איתם עד יעבור זעם? כדי לרכך את האווירה נסו לערוך איתם שיחות טלפון מדומות, מעין משחק תפקידים שיכניס קצת צחוקים לאווירה.

צבע אדום

משחק הצבעים מתרכז הפעם בחלל החדר, ומהר מאוד תגלו שהוא מלא בצבעים ובפרטים שלא הבחנתם בהם קודם לכן. עם הישמע אזעקת צבע אדום חפשו דברים בצבע אדום בסביבה שלכם. נגמרה האזעקה – כמה דברים הצלחתם למצוא? כשאין אזעקה אתם יכולים לבחור צבעים אחרים ולהגדיר זמן מסוים כדי לאתר את כל הפריטים בצבע הנבחר.


משחק החלומות

כל אחד בתורו אומר מה הוא חולם לעשות כשהוא ייצא מהמרחב המוגן. מתברר שלא רק אתם חולמים ללכת לים ולתפוס גלים או לרכוב על האופניים. לפעמים חלומות משותפים מסייעים להפיג את המתחים ומצליחים לקרב לבבות. ומי יודע, אולי ממש בקרוב תרכבו יחד לים.

גרפיטי מלחמה

כאן צריך לבקש רשות מההורים, בעל המרחב, הרשות ודומיהם. אפשר לצייר על הקירות, לקשט, לכתוב מה שבא. נמאס לכם? אפשר למחוק ולהכין ציורים וכתובות חדשים. לבעלי הורים סטריליים - עדכנו אותם שישנם משטחים שניתן להדביק או לתלות על הקיר ולהוריד בתום השימוש.
עפרונות צבעוניים. צילום: SXC
יש לכם דקה למצוא דברים בצבע... צילום: SXC

משחקי מחשב אונליין

אם מיציתם גם את ההצעות שלנו ויש לכם מחשב, סלולרי או טבלט זמינים, אפשר להעביר את הזמן גם במשחקי מחשב אונליין, לא חסר:

 

יש לכם עוד רעיונות איך להעביר את הזמן בסבבה בממ"ד? מצוין, שלחו אלינו ואנו נדאג לפרסם, למייל: greenwin@kkl.org.il

לטעמכם. צילום: חיים אזולאי
צובעים את המרחב המוגן לטעמכם. צילום: חיים אזולאי