מתנות מן הטבע: DIY

מתנות מן הטבע

צילום: Canva
הליכה בחורשה הסמוכה לביתנו, בשדה או לאורך גדות הנחלים יכולה לגלות בפנינו עולם שלם של חומרי גלם מיוחדים להכנת מתנות אישיות, מקוריות וטבעיות. כך תכינו מבחר מתנות מן הטבע
לחבר/ה שלכם יש יום הולדת ומתחשק לכם לתת להם משהו מקורי, אולי משהו שאתם הכנתם? אז תדעו שיש המוןןןן דברים שאפשר להכין, וכולם הגיעו מן הטבע.
כשאתם מכינים מתנה בעצמכם היא קודם כל יותר אישית, השקעתם בה מחשבה ובמהלך ההכנה חשבתם רק על האדם שלו היא מיועדת. מקסים, לא? ומה עם המקבל? הוא בוודאות ישמח לקבל משהו שהכנתם לו במו ידיכם, משהו שנעשה רק בשבילו. וכל זה עוד לפני שדיברנו על החיסכון והשימוש בחומרים טבעיים מה שהופך את המתנה להרבה יותר אקולוגית וידידותית לסביבה.

קבלו שלל רעיונות, ואל תשכחו לשתף אותנו במה שהכנתם!
אבנים מאוירות שהפכו למשחק. צילום מתוך פינטרסט

שדרוג סתווי: מסגרת תמונה

קחו מסגרת תמונה ישנה ושדרגו אותה בעזרת הסתיו. נקו ביסודיות את המסגרת, במקרה הצורך צבעו אותה בצבע שיש לכם או כל צבע אחר שיכול להתאים לחבר שיקבל זאת, והדביקו על המסגרת בעזרת דבק חזק במיוחד עלים יבשים ושברי ענפים מהעצים שנשרו ברחוב שלכם, שימו לב שהמשקל לא גדול והם נדבקים היטב. עכשיו כל שנותר לכם זה להדפיס תמונה יפה שלכם ושל החבר/ה מבילוי משותף, להכין ברכה ולהעניק מתנה אישית, מושקעת ומיוחדת.

צפו בסרטון: חמישה דברים שאפשר לעשות עם עלי שלכת:


רעיונות נוספים לעיצוב מסגרות בעזרת ענפים>>

מובייל משולב אוריגמי וטבע

מכינים סירה או ציפור מאוריגמי ומשלבים מספר סוגי  חרוזים,  עלים, בלוטים וככל העולה על רוח היצירה שבכם. אפשר להשתמש לא רק בחוט דיג, אלא גם בחוטים צבעוניים חזקים המתאימים לשאת משקל. אתם מחליטים איך ייראה המובייל, מהו סדר ההשחלה ואיזה סוג חוט. אפשר לקשור את המובייל לענף מיוחד שמצאתם בחצר או בשיטוט קצר בחורשה, והרי לכם קישור מקסים שמכניס את הטבע פנימה לחדר.
 

קופסה  פשוטה? מתנה מעוצבת ומקורית

בדיוק על אותו עקרון המסגרת אפשר להפוך כל קופסה פשוטה או ותיקה למעמד כלי כתיבה או קופסת תכשיטים מעוצבת, מקורית ואישית. מה שנדמה כפריט שיכול ללכת לפח, יכול בעזרת ענפים, עלים, חול, שברי איצטרובלים וחלוקים להפוך לאוצר של ממש.
 

אבן ברכה

נתקלתם בחלוק נחל או אבן בולטת? במקום להתרגז הפכו אותם ליצירה אישית משלכם. נקו את האבן או החלוק היטב, ובעזרת מכחול וצבע עמיד כתבו עליהם ברכה או איירו אותם כאוות נפשכם. למשל, אתם יכולים לכתוב מזל טוב או אהבה או את שם החבר שלו אתם רוצים להעניק את המתנה.
 

צפו בסרטון וקבלו חמישה רעיונות מדליקים לציורי אבנים:


מעמד סירים

פריט חובה בכל בית הוא מעמד לסירים וכלים חמים במטבח. קחו לוח עץ מרובע בגודל של כ-20 ס"מ (מצאתם לוח עץ בגודל אחר? זה גם טוב), דבק מגע חזק במיוחד וחומר נוסף לבחירתכם, כמו אבנים קטנות, חצץ, חלוקי נחל, שברי גזעים, בלוטים ועוד. הדביקו את החומר שבחרתם בשורות צמודות במיוחד. מומלץ לתכנן מראש את סדר ההנחה שלהם כדי לראות שהם אכן נכנסים כמו שצריך על המשטח, כמו כן, הקפידו להניח אותם כך שהחלק העליון יהיה כמה שיותר שטוח בלי בליטות מיותרות. ואם נראה לכם שהחברים שלכם לא ממש יעריכו את המתנה הזו, יום האם בפתח...

יש לכם עוד רעיונות למתנות מן הטבע? מצוין, שלחו אלינו ואנו נדאג לפרסם, למייל: greenwin@kkl.org.il