חג האור? תחסכו בחשמל

חג האור? תחסכו בחשמל

חנוכה הוא זמן מצוין לדבר על חיסכון בחשמל – יש לנו כל כך הרבה אור מהנרות, שאנחנו כבר ממש מסודרים. אז קבלו: שמונה טיפים לחיסכון בחשמל, אחד לכל נר
  1. כבו את המחשב: עשו למחשב שלכם טובה ותנו לו לישון בלילה וכשאתם בבית הספר. כשהמחשב כבוי הוא בטוח מפני הפסקות חשמל ומפני פריצות למערכת האבטחה.
  2. סעו פחות! שריפת דלקים היא אחד המקורות הגדולים ביותר של פליטת גזי חממה. במקום שיקפיצו אתכם ברכב לכל מקום, העדיפו לרכוב על אופניים, ללכת ברגל, או לנסוע בתחבורה הציבורית.
  3. אם עוזבים – מכבים! הקפידו לכבות מכשירים חשמליים בתום השימוש. כבו את הטלוויזיה ואת האור, מאווררים ומזגנים בכל פעם שאתם יוצאים מהחדר.
  4. החליפו את הנורות הרגילות בנורות ידידותיות יותר לסביבה.
  5. כוונו את המזגן! שינוי קטן, של 2 מעלות בלבד בתרמוסטט של המזגן, יפחית במידה ניכרת את כמות פליטת ה CO2- ויביא לחיסכון משמעותי בחשבון החשמל שלכם. בקיץ הטמפרטורה הרצויה בבית היא 26-25 מעלות צלסיוס, ובחורף 20-18 מעלות צלזיוס.
  6. אתם אחראים על הכביסה בבית? נצלו את השמש! מתוקף היותה של ישראל מדינה שטופת שמש, אין כל סיבה להשתמש במייבש הכביסה. בכל פעם שנתלה את הכביסה שלנו נחסוך 3 ק"ג פליטתCO2!
  7. השמש זרחה כל היום? אין צורך להדליק את הדוד החשמלי! שעת פעולה של דוד חשמלי מייצרת פליטה של 2 ק"ג CO2 . אם בכל זאת יש צורך להדליק את הדוד, הקפידו להדליק לזמן מתאים וזכרו לכבות! דאגו שיתקינו אצלכם בבית מתג חכם עם טיימר. מתג כזה ידע לכבות את הדוד אחרי זמן קצוב, ואף אחד לא יוכל לצעוק עליכם ששכחתם לכבות.
  8. אל תשאירו תקע בשקע! אל תשאירו מטענים מחוברים לחשמל, הם צורכים אנרגיה גם כשהם לא בשימוש. החום שפולט המטען מעיד על כך. אז כשאתם לא משתמשים בהם, פשוט נתקו את המטען של הטלפון הנייד, של המצלמה הדיגיטלית, של הנגן ושאר מכשירי החשמל במטבח ובסלון.

יש לכם עוד טיפים? מצוין, שלחו אלינו ואנו נדאג לפרסם, למייל: greenwin@kkl.org.il

נורה
עוברים לנורות ידידותיות לסביבה!