הפסולת למיחזור וחסל

הפסולת למיחזור וחסל

צילום: Canva
צילום: Canva
מתברר שאנחנו, הישראלים, מייצרים, כל אחד מאיתנו, 2 ק"ג אשפה ביום! ובסך הכול מייצרים כל הישראלים ביחד יותר מ-5 מיליון טונות פסולת בשנה. וזה הרבה. מאוד. הסיבה לכך היא העלייה בצריכה – אנחנו מבזבזים יותר חומרי גלם וגורמים לזיהום רב יותר ולהגדלת כמויות האשפה. אז מה עושים? ממחזרים
אז איך אתם יכולים לתרום למיחזור? זה פשוט מאוד – לא להתעצל! מיינו את הפסולת ומחזרו אותה. בכל יישוב קיימים פחי אשפה מיוחדים שמיועדים לפסולת מפלסטיק ונייר – יש להשליך את הפסולת בהתאם לסוג אל פחי האשפה המיועדים לה!

מה אתם יכולים לעשות?

  1. הפחיתו את כמות ונפח האריזות שלכם. העדיפו להשתמש באריזות רב פעמיות (כמו סלים מבד), והשתמשו באופן חכם וחסכני בשקיות פלסטיק ברשתות השיווק.
  2. רכשו מוצרים באריזות גדולות (הימנעו מרכישת מוצרים הארוזים במספר רב של אריזות).
  3. החזירו לרשת השיווק או לחנות מכלי משקה וכלי פלסטיק שיש עליהם דמי פיקדון (זכוכית, פלסטיק ופחיות).
  4. בקבוקי פלסטיק שתכולתם ליטר וחצי ומעלה ומכלי פלסטיק אחרים אפשר להעביר למכלים לאיסוף הפזורים ברחובות. אפשר ואף רצוי לפנות מכלי פלסטיק מכל הסוגים, ולא רק מכלי משקה.
  5. מחזרו גם נייר! השתמשו בשני צדי הדף, ולאחר מכן השליכו נייר משרדי משומש ועיתונים ישנים למכלים לאיסוף נייר המפוזרים ברחובות.
  6. גם קרטונים משומשים אפשר למחזר: העבירו אותם לכלובים לאיסוף קרטון המוצבים במרכזים מסחריים. 30% מכמות הנייר והקרטון הנצרכת בישראל מופנית למיחזור.
  7. רוצים לדעת מה אתם יכולים למחזר ואיזה פח מתאים לכל אריזה? קבלו כאן פירוט של כל הפחים לפי צבע»
  8. אספו סוללות משומשות והעבירו אותן למכלים לאיסוף סוללות (תוכלו למצוא אותם בחנויות לממכר צורכי צילום, בבנקים ובבתי ספר).
  9. נסו להפיק קומפוסט ביתי. הקומפוסט הוא מטייב קרקע, דשן אורגני המיוצר משיירי צמחים, שיירי מזון וכו' שבדרך כלל מוצאים את דרכם אל פח האשפה כפסולת. אפשר להפיק דשן כזה בקלות מפסולת ביתית, ובכך להביא לחיסכון רב בהוצאות הדישון ובהפחתת האשפה המושלכת לאתרי הפסולת. קבלו את המדריך להכנת קומפוסט ביתי»
  10. המחשב כבר לא עובד? יש לכם מכשיר טלפון נייד שמת פתאום? ביותר ויותר ערים ברחבי הארץ אפשר למצוא מכלי מיוחדים לאיסוף פסולת אלקטרונית למחזור. נסו למצוא אותם.

 

קבלו גם: מדבקות לפחי מיחזור»

 

יש לכם עוד רעיונות לשמירה על הסביבה? מצוין, שלחו אלינו ואנו נדאג לפרסם: greenwin@kkl.org.il

פח אשפה מלא
לכל פסולת יש פח משלה. צילום: SXC