אודות מרכז שדה ויער ציפורי

אודות מרכז שדה ויער ציפורי

מרכז שדה ויער ציפורי. צילום: בוני שיינמן, ארכיון הצילומים של קק"ל
מרכז שדה ויער ציפורי שוכן בלב יער ציפורי, על מורדות הרי נצרת, סמוך לעיינות ציפורי ולמושב ציפורי. מרכז השדה מפעיל לאורך כל השנה תוכניות המיועדות לבתי ספר, למוסדות חינוך ולתנועות נוער
מרכז השדה והיער ציפורי של קק"ל הוקם בראשית שנות ה-50 של המאה ה-20 כמשתלה של קק"ל, שבה טופחו וגודלו עצים צעירים, שנשתלו מאוחר יותר ביערות ציפורי וקריית אתא. לאחר סיום הנטיעות הנרחבות באזור הוחלט להפוך את משתלת ציפורי למרכז שדה חינוכי לנוער מישראל ומהתפוצות.

מרכז השדה מפעיל לאורך כל השנה תוכניות המיועדות לבתי ספר, למוסדות חינוך ולתנועות נוער, ובהן סיורים, תוכניות חינוכיות, ימי פעילות המעודדים גיבוש קבוצתי ופעילויות בנושא איכות הסביבה. המרכז מציע גם ניווט יער ובניית מתקנים מסדנות. כל ההפעלות מגוונות ומהנות ומחזקות את הקשר בין התלמיד לארצו.

לרשות האורחים במרכז השדה עומדים מגרש ספורט ומדשאה גדולה, חדר אוכל ממוזג עם שירות קייטרינג וכיתות לימוד סגורות ופתוחות, מבני מקלחות ושירותים בצמוד לאתרי הלינה, שתי פינות בישול, שמאפשרות בישול עצמי לקבוצות, וכן שירות הדרכה לפעילות בתוך מרכז השדה וטיולים וסיורים מחוץ לו. מרכז השדה מצויד בכל האישורים הנדרשים להפעלתו, והוא מאובטח על פי הנחיית הגורמים המוסמכים.

על האזור

מרכז שדה ויער ציפורי ממוקם בגליל התחתון, בלב יער ציפורי, סמוך למושב ציפורי. בקרבת המרכז נמצאים מגוון מסלולי טיול, אתרי טבע ומורשת, בהם גן לאומי ציפורי ועיינות ציפורי, אשר מהם נובעים מימיו של נחל ציפורי. מדובר על אחד ממרכזי המורשת החשובים והמשמעותיים לעם היהודי. בעיר ציפורי חי בתקופת המשנה, רבי יהודה הנשיא ובה הוא ערך וחתם את המשנה. עמק יזרעאל וגבעות אלונים הנמצאים מדרום לציפורי הם אחד מסמלי ההתחדשות הציונית.

יצירת קשר

אזור טלפון דואר אלקטרוני
להזמנות ולתיאום אירוח, אנו פנו אל נציגינו לפי המרחב שבו נמצא המוסד החינוכי שלכם:
מדור חינוך מרחב צפון, שושי ראובני-לוי 04-8470367 shoshir@kkl.org.il
מדור חינוך מרחב מרכז, אליה מזרחי eliyam@kkl.org.il
מדור חינוך מרחב דרום, אורטל ביטון 08-9986119 ortalbi@kkl.org.il
מחלקת חו"ל, מלכה ברקאי 02-6583530 malcab@kkl.org.il
ליצירת קשר עם מרכז השדה:
מרכז שדה ויער ציפורי 04-6464694 ortala@kkl.org.il
מרכז שדה ציפורי, רכזת הדרכה, רותי הראל 04-6464694 rutih@kkl.org.il
אירוח קבוצות פרטיות ומשפחות, עלי גדיר 04-6882445 aliga@kkl.org.il