קק"ל שותפה לחתימה על הסכם לפיתוח פרויקט בנייני האומה בכניסה לירושלים שעלות הקמתו ב-1.8 מיליארד ₪

ההסכם, שמהווה חלק מפרויקט פיתוח הכניסה לעיר וצפוי להשתלב ברובע העסקים החדש, נחתם היום בין קק"ל, עיריית ירושלים והסוכנות היהודית

פרויקט בנייני האומה, המכונה "הכניסה לעיר", צפוי להיות מרכז עסקים חדש ומוביל בירושלים. הפרויקט יתפרס על פני 305 דונם, מתוכם כ-163 דונם מרחב ציבורי ויכלול תשעה גורדי שחקים ועוד חמישה-עשר בניינים בגובה של כעשר קומות. 438,000 מ"ר מתוך הפרויקט מיועדים לתעסוקה, 97,000 מ"ר למסחר, 286,000 מ"ר לתרבות ולשטחים ציבורים, והוא צפוי להוסיף לעיר כ- 2,000 חדרי מלון ו- 60,000 משרות חדשות.

עלות הקמת הפרויקט מוערכת בסכום של כ-1.8 מיליארד ₪ בשלבים השונים של בנייתו בעשור הקרוב. בד בבד יאפשרו ההסכמים החדשים להרחיב את בנייני האומה כמרכז הכנסים הבינלאומי הגדול ביותר במזרח התיכון, שיתפרס על שטח של כ-55 אלף מטרים.

מימין לשמאל: יו"ר קק"ל דניאל עטר, ראש עיריית ירושלים משה ליאון (יושב) ויו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג במעמד החתימה על ההסכם. צילום: אבי חיון, ארכיון הצילומים של קק"ל
מימין לשמאל: יו"ר קק"ל דניאל עטר, ראש עיריית ירושלים משה ליאון (יושב) ויו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג במעמד החתימה על ההסכם. צילום: אבי חיון, ארכיון הצילומים של קק"ל

ההסכמים נחתמו במעמד ראש עיריית ירושלים משה ליאון, יו"ר קק"ל דניאל עטר ויו״ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג. על פי ההסכם שנחתם בין הסוכנות היהודית ובין קרן קימת לישראל, קק״ל יחד עם עיריית ירושלים יפתחו את האזור כחלק מפרויקט הכניסה לעיר. לצד הרחבה משמעותית של בנייני האומה, צפויים להיבנות באזור בתי מלון, מגדלי משרדים ושטחי ציבור, מסחר ופנאי.

לדברי ראש עריית ירושלים משה ליאון במעמד החתימה, "מדובר בבשורה ענקית לעיר ירושלים. הסכמים אלה הם חלק מהבעת אמון בעיר ובכלכלתה, וזהו שלב נוסף בהפיכת אזור הכניסה לעיר למרכז העסקים החדש והגדול בארץ. אני מאחל לכולם שנה טובה ובריאה. נמשיך לפתח את התעשייה והכלכלה בירושלים גם בשנה הבאה עליה לטובה".

יו"ר קק"ל דניאל עטר אמר לשותפים לחתימת ההסכם כי, "לצד זיכרון ושימור ההיסטוריה המפוארת, חובה עלינו לפעול תמיד לפיתוחה של ירושלים, לחיזוקה ולהפיכתה לאחת הבירות המובילות בעולם.

בימים אלה של שלום, מתחזק הצורך לשמור על ירושלים, לבנות אותה ולהפוך אותה לאטרקטיבית עבור מיליוני בני אדם שיגיעו בקרוב לבקר בה. קק"ל הציבה בכהונה הנוכחית את ירושלים בראש סדר העדיפויות, והיום אנחנו משיקים את גולת הכותרת – 305 דונם שישנו את פניה של ירושלים בהשקעה של 1.8 מיליארד ₪, שיהפכו אותה למנוע צמיחה כלכלי אדיר שימשוך אליה עולים, תושבים חדשים, תיירים ומשקיעים, אשר יספקו עשרות אלפי מקומות עבודה ויעצימו את תושביה.

לדברי יו"ר הסוכנות היהודית יצחק הרצוג: "החתימה היום על ההסכם לפיתוח הכניסה לעיר הבירה של מדינת ישראל בפתח השנה החדשה היא בשורה חשובה עבור תושבי העיר ירושלים. הסוכנות היהודית בראשותי תשקיע את עיקר ההכנסות מהעסקה לקרן עומדת שתבטיח את פעילותינו למען העם היהודי ומדינת ישראל בדורות הבאים, ובכללן השקעה בעלייה לישראל, במאבק באנטישמיות ובהעצמת החברה הישראלית כולה. אני מודה לכל השותפים למהלך החשוב".

לכתבות נוספות בחדשות קק"ל