צפרתון קק"ל השנתי יוצא לדרך - והפעם בגרסה מקוונת

ב-8 באוקטובר הצטרפו אלינו לסיורים ופעילויות וירטואליות לכל המשפחה על טהרת עולם הציפורים, לצד תחרות צילום בסמוך לבית

גם השנה, ולמרות התפרצות נגיף הקורונה, הצפרתון – אירוע הצפרות הגדול בישראל שמארגנת קק"ל , יצא לפועל אולם במתכונת קצת אחרת: במקום להתקיים בשטח הוא יועבר אונליין מהמחשב הביתי שלכם ב-8 באוקטובר. הצפרתון, שמתקיים זאת הפעם השלישית, יכלול תוכן וידאו עשיר בנושאי צפרות, ומפגשי זום עם צפרים, צלמי טבע וחוקרים .

ציפור "בביקור" באתר קק"ל.  צילום: ירון צ'רקה, קק"ל
ציפור "בביקור" באתר קק"ל. צילום: ירון צ'רקה, קק"ל

לצד הפעילות הוירטואלית, תתקיים תחרות הצילום המקצועית של הצפרתון בסמוך לבית.
שמות הזוכים בתחרות יוכרזו בטקס הסיום שיתקיים באתר קק"ל ב-8.10.20 בשעה 16:00 אחה"צ.

לדברי יו״ר קק״ל דניאל עטר, ״עולם הצפרות הוא אחד מעמודי התווך החשובים של קק"ל. זהו עולם עשיר, חשוב ומיוחד. הצפרתון שהפך למסורת של קק"ל שאין לה תחליף, יותאם לגרסה וירטואלית בהתאם לתקופה. חשוב מאד גם בימים אלו, שאנו משוועים לצאת אל הטבע, להנגיש לציבור ולקדם את עולם החי שחסר לכולנו".

הצפר הראשי של קק"ל ירון צ'רקה מסביר כי, "נדידת הסתיו נמצאת בעיצומה, ומאות מיליוני ציפורים חולפות בימים האלה בשמי ישראל. לציפורים אלו אין גבולות ואין מגבלות קורונה. הן חוצות הרים גבוהים, מדבריות צחיחים, וגופי מים גדולים בחתירה נחושה ומתמדת אל היעד. צפרתון קק"ל כבר הפך למסורת, וכמו הציפורים הנודדות, גם אנחנו נחושים להמשיך לקיים אותו, למרות כל המכשולים והקשיים שהתקופה הזאת מציבה בפנינו. אומנים ומומחים שונים נערכו מבעוד מועד בכדי להביא לציבור רחב של חובבי טבע וצפרות מגוון גדול של תכנים שישודרו, כמו תמיד בחוה"מ סוכות, זמין לציבור באתר קק"ל".

פירוט פעילויות הצפרתון:

צפרתון וירטואלי
יום שידורים מיוחדים באתר קק"ל ב-8 באוקטובר שבמהלכו הצופים יעברו סיור מודרך באתרי קק"ל, הכרת מינים שונים של ציפורים, סיפורים, טריוויה , חידונים, הצגות ועוד. הזדמנות להעביר יום שלם עם האנשים המנוסים ביותר בעולם הציפורים ולזכות בחוויה מהנה בטבע גם דרך המחשב.

תחרות צילום הציפורים הארצית
אתגר צילום הציפורים המקצועי שכבר הפך לשם דבר, ייצא לדרך גם השנה במסגרת אירועי הצפרתון. תחרות צילום הציפורים אשר מיועדת לצלמים מקצועיים וחובבים.

הצילומים הזוכים יוצגו בתערוכה ייחודית במרכז המבקרים החדש באגמון החולה. אתגר הצילום יתקיים בתאריכים 5-4 באוקטובר 2020, ותהליך השיפוט יתקיים בימים שלאחר מכן. הפרסים כוללים שוברים לקניית ציוד צילום באלפי שקלים לארבעה זוכים: מקום ראשון, מקום שני, מקום שלישי ופרס חביב הקהל.

למידע מפורט