טקס לציון 70 שנה למדינת ישראל

לכבוד מלאת 70 שנה למדינת ישראל נערך בפארק העירוני של בודפשט טקס שבמהלכו נטעו עץ יחדיו מנכ"ל קק"ל ותלמידת בית הספר היהודי לאודר רחל בת העשר.

לצדה של רחל, אשר כבתו של מנהל התקשורת של הקהילה היא ודוברת עברית, נשאו דברים באירוע נשיא הקהילה אנדרש הייזלר, שגריר ישראל בהונגריה יוסי עמרני, סגן ראש העיר בודפשט ומנכ"ל קק"ל.

קק"ל הציבה במקום עמדת על פעילותה, ורחל התנדבה לסייע והסבירה למבקרים על קק"ל בהתלהבות רבה. לדבריה, "התרגשתי מאוד לפגוש את החברים מקק"ל ולשתול עץ יחד עם המנכ"ל. כתלמידת בית הספר היהודי לאודר, אני אשמח מאוד ללמוד על העשייה של קק"ל ועל ישראל".
 
מנכ"ל קק"ל אמנון בן עמי אמר בטקס, "אני גאה ונרגש להיות אתכם כאן, בבודפשט היפה שעל גדות הדנובה, ולפתוח עידן של ידידות ושיתוף פעולה בין קק"ל – הארגון הציוני הירוק הגדול בעולם – לבין הקהילה היהודית בהונגריה, לה שמור פרק מפואר בקורות העם היהודי. אני שמח שבעקבות סדרת הדיונים שקיימנו בימים האחרונים עם נשיא הקהילות היהודיות וגורמי ממשל בהונגריה נוכל להתקדם בשיתופי פעולה פוריים ומועילים. חגיגות ה-70 לישראל הן שמחה גדולה, המשותפת לכל העם היהודי.

אחינו שמעבר לים נוטלים חלק מרכזי בפלא הגדול וברגעי ההצלחה שבמפעל הציוני, וגם בעתות משבר אנו נשענים עליכם ואתם עלינו. זוהי ברית דו-צדדית שיש לחזק ולתחזק, ואנחנו בקרן קימת ישראל, נמשיך לחזק ולתמוך בתושבי ישראל, במדינת ישראל ובעם היהודי בתפוצות".
פעילות לציון 70 למדינת ישראל במסגרת ביקור משלחת קק"ל בבודפשט, הונגריה. צילום: משלחת קק"ל