אודות מרכז שדה ויער ציפורי

מרכז שדה ויער ציפורי שוכן בלב יער ציפורי, על מורדות הרי נצרת, סמוך לעיינות ציפורי ולמושב ציפורי. מרכז השדה מפעיל לאורך כל השנה תוכניות המיועדות לבתי ספר, למוסדות חינוך ולתנועות נוער
 

 
מרכז השדה והיער ציפורי של קק"ל הוקם בראשית שנות ה-50 של המאה ה-20 כמשתלה של קק"ל, שבה טופחו וגודלו עצים צעירים, שנשתלו מאוחר יותר ביערות ציפורי וקריית אתא. לאחר סיום הנטיעות הנרחבות באזור הוחלט להפוך את משתלת ציפורי למרכז שדה חינוכי לנוער מישראל ומהתפוצות.
 
מרכז השדה מפעיל לאורך כל השנה תוכניות המיועדות לבתי ספר, למוסדות חינוך ולתנועות נוער, ובהן סיורים, תוכניות חינוכיות, ימי פעילות המעודדים גיבוש קבוצתי ופעילויות בנושא איכות הסביבה. המרכז מציע גם ניווט יער ובניית מתקנים מסדנות. כל ההפעלות מגוונות ומהנות ומחזקות את הקשר בין התלמיד לארצו.
 
לרשות האורחים במרכז השדה עומדים מגרש ספורט ומדשאה גדולה, חדר אוכל ממוזג עם שירות קייטרינג וכיתות לימוד סגורות ופתוחות, מבני מקלחות ושירותים בצמוד לאתרי הלינה, שתי פינות בישול, שמאפשרות בישול עצמי לקבוצות, וכן שירות הדרכה לפעילות בתוך מרכז השדה וטיולים וסיורים מחוץ לו. מרכז השדה מצויד בכל האישורים הנדרשים להפעלתו, והוא מאובטח על פי הנחיית הגורמים המוסמכים.

על האזור

מרכז שדה ויער ציפורי ממוקם בגליל התחתון, בלב יער ציפורי, סמוך למושב ציפורי. בקרבת המרכז נמצאים מגוון מסלולי טיול, אתרי טבע ומורשת, בהם גן לאומי ציפורי ועיינות ציפורי, אשר מהם נובעים מימיו של נחל ציפורי. מדובר על אחד ממרכזי המורשת החשובים והמשמעותיים לעם היהודי. בעיר ציפורי חי בתקופת המשנה, רבי יהודה הנשיא ובה הוא ערך וחתם את המשנה. עמק יזרעאל וגבעות אלונים הנמצאים מדרום לציפורי הם אחד מסמלי ההתחדשות הציונית.

ליצירת קשר ולתיאום ביקור:

  סניף טלפון אתר אי-מייל
מרכז שדה ויער ציפורי 04-6464694 NirR@kkl.org.il
מרכז שדה ויער ציפורי, שלגית היימן, רכזת הדרכה 04-6464694 Shalgith@kkl.org.il
מדור חינוך מרחב צפון, שושי ראובני-לוי 04-8470367 shoshir@kkl.org.il
מדור חינוך מרחב מרכז, מעיין הראל 02-6583578 maayanh@kkl.org.il
מדור חינוך מרחב דרום, כנרת ישורון 08-9986188 kinerety@kkl.org.il
מחלקת חו"ל, מלכה ברקאי 02-6583530 malcab@kkl.org.il