פברואר 2015: משחקי ילדות בשדה תלם

משחק סולמות וחבלים. גן שדה תלם. צילום: יעקב שקולניק
משחק סולמות וחבלים. גן שדה תלם. צילום: יעקב שקולניק

סולמות וחבלים, דמקה ועוד משחקי ילדות, כולם עשויים מאבן, פזורים בגן שדה תלם. לכם נותר לטייל ביניהם, לשחק, ולגלות מי יותר טוב –אתם או ההורים?

מי מאיתנו לא אוהב לשחק ולכייף בטבע? גן שדה תלם הוא אתר משחקים מיוחד במינו שהוקם לאחרונה בעמק הארזים. יש בו פסלי משחק עשויים אבן שיזכירו למבוגרים את משחקי הילדות שלהם וישעשעו אתכם, הילדים. המקום שוכן בלב עמק הארזים שבגן לאומי עינות תלם, והוא חלק מפארק ירושלים. מעל עמק הארזים עובר גשר מסילת הברזל החדשה לירושלים, אך הדבר אינו פוגם ביופיו של המקום, שבו תוכלו ליהנות מנופי מעיינות וטרסות קדומות.

אחרי שתסיימו לשחק וליהנות, תוכלו גם לבקר באנדרטת ה-11 בספטמבר, שקק"ל הקימה לזכר הפיגוע הנורא במגדלי התאומים בארצות הברית. היכן היא ממוקמת? במרחק של כ-1.5 ק"מ במעלה עמק הארזים פונה הדרך הסלולה שמאלה ומובילה לאנדרטה המוצבת בראש הר הצופה על עמק הארזים ועל נחל שורק.

עמק הארזים הוא חלק מנחל שורק, נחל שמתחיל בהרי ירושלים ונשפך לים התיכון ליד פלמחים. מה פירוש המילה שורק? תשובה: שורק הוא זן של גפן משובחת שמצמיחה ענבים אדומים. ואמנם, בעמק הארזים, ממש לצד גן שדה תלם, צומח כרם גפנים משובחות.