נחנך שביל אופניים סובב נצרת עילית


יום שלישי, אוקטובר 23, 2018 12:15

השביל נפרץ בשיתוף עיריית נצרת עילית ורשות ניקוז ירדן דרומי. מנהל מרחב צפון בקק"ל: "השביל הוא הזדמנות לחבר את הקהילה לסביבת הטבע המקיפה אותה"

קרן קימת לישראל, בשיתוף עיריית נצרת עילית ורשות ניקוז ירדן דרומי, חנכו ביום שישי שעבר שביל אופניים חדש בנצרת עילית, לרווחת רוכבי אופני השטח מהעיר ומחוצה לה.

משתתפי טקס חנוכת השביל. צילום: לבנת קינן, מערך ההסברה של קק"ל
משתתפי טקס חנוכת השביל. צילום: לבנת קינן, מערך ההסברה של קק"ל

טקס חנוכת השביל נערך בפארק שכונת מליבו, בהשתתפות ראש העירייה רונן פלוט, מנהל מרחב צפון בקק"ל עמרי בונה וסגנו ארז שטיין, רוכבי אופניים, חניכי המכינה הקדם-צבאית "תבור" ותושבי העיר.

אורכו של השביל כשמונה קילומטרים. הוא מתחיל ברחוב ציפורי, בחלק המערבי של העיר, ומסתיים בחלק הדרומי של העיר, בסמוך לשכונת ברק. מסלול השביל טובל ביערות וחורשות ונשקף ממנו נוף מרהיב של הגליל התחתון, מושב ציפורי, הר תבור, הר דבורה, עמק יזרעאל והר הקפיצה.

"נצרת עילית היא דוגמה לשילוב מוצלח בין מרחב אורבני לשטחים ירוקים ופתוחים", אמרה בטקס רכזת קהילה ויער גליל תחתון ציפי אלבז, "תיהנו מהשביל ושמרו על משאב הטבע הנפלא הזה למען הדורות הבאים".

שביל סובב נצרת עילית. צילום: לבנת קינן, מערך ההסברה של קק"ל
שביל סובב נצרת עילית. צילום: לבנת קינן, מערך ההסברה של קק"ל

ראש עיריית נצרת עילית רונן פלוט הודה על שיתוף הפעולה עם קק"ל והזכיר את תרומתה הרבה להתחדשות העיר. "השביל הזה הוא אחד הדברים היפים שעשינו ואין לי ספק שרוכבי האופניים מהעיר ייהנו ממנו והוא ימשוך גם אנשים מבחוץ", אמר פלוט, "השביל הזה בטבע, יחד עם שבילים שנסלול בשיתוף משרד התחבורה במספר רחובות בעיר, מעורר את הצורך להקים מועדון רכיבה ואני מבטיח שהעירייה תתמוך בו".

מנהל מרחב צפון בקק"ל עמרי בונה סיכם ואמר: "שביל האופניים הוא מקור לפעילות גופנית ואורח חיים בריא, וגם הזדמנות לחבר את הקהילה לסביבת הטבע המקיפה אותה".

לכתבות נוספות בחדשות קק"ל »